Sprzedaż biletów kończy się za

Phao Sanato

Temat: 𝐄𝐍𝐆/𝐏𝐋 Przebudzenie Głosu - Warsztat Świadomego śpiewu // Live Act

O warsztatach w Strefie Dom Dźwięku:

Przebudzenie Głosu – Warsztat Świadomego Śpiewu

Warsztat bazuje na autorskiej metodzie zwanej Praktyka Świadomego Śpiewu która cechuje się holistycznym podejściem do głosu, traktując całe ciało jako aparat mowy. Praktyka Świadomego Śpiewu uwzględnia także stan emocjonalno-duchowy jako istotną część ekspresji artystycznej, dlatego część ćwiczeń polega na terapeuteycznej pracy z emocjami. Phao czerpie z technik Nāda yogi, klasycznego śpiewu indyjskiego, flamenco, bluesa, folku, ornamentacyjnego śpiewu perskiego czy śpiewu alikwotowego.

Spotkanie ma formę kręgu pieśniarskiego, na którym muzyka spotyka się z mistycyzmem. Praca z głosem wspierana jest przez medytację, głęboką autorefleksję i analizę sensoryczną. W tym skupieniu uczestnicy pracują nad emisją wokalną, pogłębieniem swojej barwy, strojeniem głosu, poszerzaniem zakresu dostępnych dźwięków.

Pierwszą częścią warsztatu są zabawy ruchowe i ćwiczenia fizyczne które pomagają ucieleśnić rytm i rozluźnić ciało. Wykorzystując intuicyjne narzędzia uczestnicy pracują z melodiami, rytmem oraz budowaniem harmonii wokalnych. Warsztat skończy się kolektywną improwizacją bazowana na temacie istotnym dla danego miejsca i czasu. W trakcie tej części uczestnicy mają okazję przetransformować swoje emocje w muzykę oraz świadomy przekaz.
Mile widziane są instrumenty jeśli przychodzą w połączeniu z przynajmniej podstawowymi umiejętnościami gry. Warsztaty skierowane są zarówno do osób które potrzebują otworzyć głos jak i ludzi którzy już tworzą swoją muzykę i szukają możliwości regularnej praktyki w celu utrzymania formy.

Live Act

Muzyk poszukujący nowych brzmień, łączy żywe instrumenty z głębokim pulsem muzyki elektronicznej. Zabiera uczestników swoich występów w elektroakustyczną podróż, w której klasyczny śpiew indyjski spotka się z szamańskimi modlitwami rodem z dżungli, a jazzująca gitara zaczerpnięta z nowojorskich klubów zderzy się z afrykańskimi i arabskimi bębnami. Niskie pasmo częstotliwości otula głęboki bas a wspierające wszystko syntezatory i podkręcona stopa porywają do tańca. Występ ma rytualną formę a jego misją jest niesienie przekazu miłości i celebracji cudu jakim jest życie.

O prelegencie:

Krew w jego żyłach pompuje muzyka. Obecna od dziecka, pozwala mu dekorować czas, wyrażać emocje i leczyć duszę. Aby lepiej zrozumieć prawa natury, ukończył studia magisterskie z fizyki kwantowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs inżynierii dźwięku w Akademii Realizacji Dźwięku. Z głosem pracuje od siódmego roku życia, kiedy rozpoczął formalną edukację w szkole muzycznej. Absolwent jazzowej szkoły muzycznej im. Krzysztofa Komedy.
Jego ulubionym narzędziem tworzenia jest głos, ale równie sprawnie posługuje się gitarą, live loopingiem, groovebox’em oraz klawiszami. Ma na koncie 3 płyty oraz ponad setkę występów w klubach, na festiwalach oraz ulicach kilku krajów Europy, USA oraz Tajlandii. Współtwórca muzyki zespołów: Makiwara (teksty, wokal, aranżacja) oraz Gaja (gitara, aranżacja, kompozycja, produkcja). Od lata 2022 prowadzi działalność solową, współpracując z różnymi artystami. Jego koncerty to ceremonialna podróż.
Inspiracje pełnymi garściami czerpie ze wszystkich czterech stron świata, kreując swoje brzmienie na skrzyżowaniu kultur. Technicznie opiera się na wokalu, gitarze, live loopingu oraz elektronice, wspierając się dźwiękami natury.

Sprawdź innych prelegentów Domu Dźwięku:

Tomek Torres

Tone of Life – Tom Soltron & Abby Delsol

Słoma Jerzy Słomiński

Poznaj artystów Sceny Muzycznej:

Yemanjo

Evan Hatfield

Zobacz Aftermovie z Wibracji 2023

Rodzinne Wibracje – dlaczego warto przyjechać do nas całą rodziną

Dołącz do nas! Kup bilet