Sprzedaż biletów kończy się za

Marta Piechowicz

Temat: Czego potrzebują nasze dzieci i my dorośli w systemie edukacji i w samym życiu

O warsztacie:

Propaguję powrót do korzeni. Lubię tak myśleć o Porozumieniu bez Przemocy, o którym Marshall Rosenberg pisze, że „jest to nasz naturalnie współodczuwający stan, jaki osiągamy, gdy przemoc ustąpiła już z naszego serca”. Lubię tak myśleć zgłębiając rdzenne nauki różnych kultur, które uczą mnie słuchać podszeptów płynących z natury, z przekazu naszych przodków.

Dziś w edukacji wypracowaliśmy wiele inspirujących metod rozwijających jedno z naszych centrów energetycznych jakim jest nasza głowa. Ale całe szczęście jesteśmy czymś więcej niż tylko głową – wierzę, że jesteśmy istotami duchowymi mającymi ludzkie doświadczenie.

Mamy głowę odpowiedzialną za myślenie, mamy nasze serce, odpowiedzialne za czucie, mamy nasze ciało, które odpowiada za funkcje życiowe oraz mamy centrum życia w podbrzuszu – nasze Hara, naszą Intuicję, Naszą Moc Kreatywności.

D Steiner, twórca pedagogiki waldorfskiej powiedział, że: „Człowiek jest podmiotem ciała, psychiki i ducha, żyjącym w nierozerwalnym związku ze środowiskiem społecznym i ekologicznym. Wchodząc w interakcje z tym środowiskiem zdobywa swoją tożsamość”.

Tak więc w moim odczuciu ważne jest wspomaganie rozwoju dziecka we wszystkich sferach: sferze woli, uczuć i myślenia, zamiast sztucznego, przyspieszonego stymulowania pamięci i procesów myślowych. Trzeba dać dziecku szansę na poznanie otaczającego je świata wielozmysłowo, umożliwić radość tworzenia… i my dorośli też tego potrzebujemy.

Pogadajmy o tym Razem 🙂

O prowadzącej:

Moją pasją jest niesienie pomocy, by inni odnaleźli RADOŚĆ i CIEKAWOŚĆ z odkrywania Siebie oraz poczuli PRZYJEMNOŚĆ z BYCIA Sobą.

Uczę ŚPIEWU INTUICYJNEGO, tworzenia MUZYKI z SERCA. Gram koncerty relaksacyjne z instrumentami z całego świata.

Pracuję z różnymi fundacjami propagując równość i poczucie wspólnoty, z nauczycielami w edukacji, z dziećmi i rodzinami- organizując konferencje o świadomym rodzicielstwie, przez ostanie lata założyłam i prowadziłam 4 przedszkola w Warszawie oraz warsztaty w całej Polsce propagując holistyczne i uważne podejście do edukacji.

W mojej praktyce wykorzystuję warsztat zdobyty w różnych tradycjach duchowych i psychologicznych, m.in. w Szkole Zen Coachingu, Treningu NVC w Szkole Empatii Zofii Schacht-Petersen, Diamond Approach, Joga Iyengara, Effortless Mindfulness, Medytacja Zen, Reiki, Świadome Śnienie w Core Szamanizmie, Kręgi z  Arapatą, Szamanizm z Valerym Topojewem, Tradycje ludów Majów z Gwatemali oraz Huni Kuin z Brazyli, Tantra dla Kobiet.

Poznaj więcej prelegentów Strefy Wiedzy:

Ryszard Kulik

dr hab. Jan Sowa

Dr Tomasz Miller

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Laboratorium Pieśni

Yael Deckelbaum

Adrian Atma

Esta Polyesta

Dołącz do nas! Kup bilet