Sprzedaż biletów kończy się za

Łukasz Duszak, Shì Héngyì (释恒毅)

Temat: Kung Fu. Sztuka walki Meihuaquan- Zdrowie i długowieczność poprzez moc pięciu przemian

Zapraszamy na wykłady i warsztaty w Strefie Sztuk Wschodnich z Łukaszem Duszakiem, który jest stałym rezydentem Chińskiego Klasztoru Shaolin oraz Głównym Mistrzem Klasztoru Shaolin Polska.

wykład: Sztuka życia – Trening w Chińskim Klasztorze Shaolin

Wykład przedstawi podstawy i główne założenia treningu w Chińskim Klasztorze Shaolin, gdzie dużą wagę przykłada się do równowagi yin i yang w ciele, duchu i umyśle. Trening w Klasztorze Shaolin to nie tylko wysiłek fizyczny związany z treningiem sztuk walki, ale styl życia opierający się na pielęgnowaniu trzech skarbów: jing (esencji), qi (energii) i shen (ducha). Każda aktywność (od porannej medytacji do wieczornego wyciszenia) kształtuje te trzy “skarby”. Podczas tego wykładu opowiem o tym, jak trenować mądrze (niezależnie od rodzaju treningu/aktywności, który wykonujesz) by zapewnić sobie zdrowie i długowieczność i zadbać o swoje ciało. Dowiesz się również, jak możesz zaadaptować styl życia mnichów Shaolin do swojej codzienności.

Warsztaty:

1. Sztuka walki Meihuaquan- Zdrowie i długowieczność poprzez moc pięciu przemian

Na tym warsztacie przedstawię najstarszą praktykę Chińskiego Wushu (Kung Fu), datowaną na około 4000 lat wstecz. Jest to matka wszystkich Chińskich sztuk walki, praktycznie nieznana w zachodnim świecie. Praktyka ta opiera się na pięciu postawach (Meihua Wushi), dzięki którym udrażniasz przepływ energii w kanałach zwanych Meridianami i wzmacniasz funkcjonowanie organów wewnętrznych. Praktyka jest ściśle powiązana z teorią Tradycyjnej Chińskiej Medycyny, gdzie każda z pozycji powiązana jest z konkretnym organem i elementem. Dzięki odpowiedniej praktyce mamy możliwość (przy wdrożeniu odpowiednich wytycznych) wzmocnić i wydłużyć żywotność tych organów.

2. Generał broni- Kij jako broń wojownika Shaolin

Warsztat pozwoli Ci zapoznać się z podstawowymi elementami wykorzystania kija, jako broni. Kij (w Shaolin Kung Fu) nazywany jest “generałem” wszystkich broni. Mnisi z Shaolin opanowali zdolność walki kijem do perfekcji. Ponieważ Shaolin Kung Fu jest tzw. “Buddyjskim stylem walki”, wojownicy Shaolin – mimo iż niezwykle silni i wykwalifikowani, starają się nie wyrządzić swojemu przeciwnikowi długotrwałej krzywdy. Kij jest zatem odpowiednią bronią (mimo iż wykorzystanie jej może być śmiertelne) do ogłuszenia lub zadania krótkotrwałego bólu przeciwnikowi.

O prelegencie:

Łukasz Duszak, jego Buddyjskie imię to Shì Héngyì (释恒毅), jest Mnichem-Wojownikiem Klasztoru Shaolin 35. Generacji. Łukasz jest stałym rezydentem Chińskiego Klasztoru Shaolin oraz Głównym Mistrzem Klasztoru Shaolin Polska (Oficjalnej Filii Klasztoru Shaolin w Polsce). Trening Chińskich sztuk walki rozpoczął w 2009 roku, po latach treningu i poświęcenia w 2017 roku odbył pierwszą podróż do Chin w celu treningowym. Wkrótce po tym, w 2019 roku zdecydował się poświęcić życie na rzecz Klasztoru. W 2020 roku nadano mu imę Dharmy, Shì Héngyì i powierzono funkcję kierowania Klasztorem Shaolin w Polsce. Obecnie na stałe przebywa w Chinach.

Poznaj pozostałych prelegentów Strefy Sztuk Wschodnich:

Marcin Wojewoda

Przemek Gawroński

Tomek Eichelberger

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Adrian Atma

El Búho

Video wspomnienie z Wibracji 2023

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet