Sprzedaż biletów kończy się za

Anna Dąbrowska

Temat: Wybaczenie w terapii i życiu

O wykładzie:

W naszym życiu nieuchronnie napotykamy na sytuacje, które wymagają od nas wybaczania – sobie i innym. Proces ten, choć często trudny, jest kluczowy dla naszego zdrowia psychicznego i emocjonalnego, a jego moc w procesie uzdrawiania jest nieoceniona. Nie tylko pomaga nam poradzić sobie z przeszłością, ale także buduje fundament pod zdrowszą przyszłość.

W wykładzie „Wybaczenie w w życiu – jako najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować sami sobie”, zainspirowanym moją pracą hipnoterapeutyczną z klientami oraz osobistym procesem wybaczania, a także głębokimi przemyśleniami z książki „Radykalne wybaczanie” Colina Tippinga, zgłębimy nie tylko teorie i praktyki wybaczania, ale także podzielę się moją osobistą drogą do wybaczenia samej sobie i moim bliskim. Opowiem o mojej drodze od bólu do uzdrowienia.

Podczas wykładu uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat radykalnego wybaczania, metody, która przełamuje tradycyjne podejścia i umożliwia głębokie uzdrowienie. Większość z nas utknęła w cyklu ofiary i winowajcy, co utrudnia prawdziwe uzdrowienie. Radykalne wybaczanie zachęca do spojrzenia na wydarzenia życiowe z perspektywy duchowej, co pozwala na uwolnienie się od ciężaru przeszłości i przejęcie odpowiedzialności za własne życie.

Wykład dostarczy praktycznych narzędzi do radzenia sobie z przeszłością oraz budowania zdrowej przyszłości. Opowiem o tym od czego zacząć, jakie przeszkody możemy napotkać na drodze do wybaczenia oraz co znajduje się u kresu tej drogi – tj jaki prezent możemy finalnie ofiarować samemu sobie jeśli zdecydujemy się na uwolnienie się od tego bagażu emocjonalnego, który nosiliśmy na plecach przez lata dokładając do niego kolejne cegiełki.

Zwrócę również uwagę na ważne badania dotyczące wybaczania i jego wpływu na życie jednostki. Jednym z nich jest badanie pt. „Indirect Effects of Forgiveness on Psychological Health Through Anger and Hope: A Parallel Mediation Analysis” autorstwa Jichan J. Kim, Erika S. Payne, i Eunjin Lee Tracy. Badanie to wskazuje na znaczącą rolę wybaczania w obniżaniu poziomów lęku i depresji poprzez redukcję złości i wzrost nadziei, co podkreśla naukowe podstawy zalet wybaczania. To badanie naukowe stanowi ważny dowód na to, że wybaczanie ma realny, pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

 • Kluczowe zagadnienia:
  • Znaczenie i definicja wybaczania
  • Różnice między tradycyjnym a radykalnym wybaczaniem – wraz z omówieniem konceptu C. Tippinga,
  • Role, które przybieramy – ofiara i winowajca,
  • Wybaczanie jako narzędzie w terapii, w hipnoterapii i osobistym rozwoju i wpływ tego procesu na jakość życia człowieka – redukcja złości, wzrost nadziei, poprawa relacji z otoczeniem,
  • Wybaczenie jako prezent dla samego siebie,
  • Moja osobista droga do wybaczenia – inspirujące historie i lekcje,
  • Praktyczne narzędzia do wybaczania sobie i innym,
  • Analiza badań na temat wpływu wybaczania na zdrowie psychiczne człowieka – naukowe dowody na korzyści płynące z wybaczania m.in. w zakresie obniżenia poziomu lęku i depresji.
 • Korzyści z uczestnictwa:
  • Zrozumienie wpływu niewybaczonych krzywd na życie.
  • Poznanie praktycznych metod wybaczania jako ścieżki do emocjonalnego i psychicznego uzdrowienia samego siebie.
  • Nauczenie się, jak wybaczanie wpływa na relacje z innymi.
  • Inspiracja do wybaczenia sobie i innym poprzez osobiste doświadczenia.
  • Zrozumienie naukowego uzasadnienia zalet wybaczania.

 

Wykład jest skierowany do wszystkich, którzy chcą odkryć moc wybaczania w swoim życiu, zarówno w kontekście terapeutycznym, jak i osobistym. Podzielę się z Wami nie tylko wiedzą i narzędziami, ale również moją osobistą historią, która pokazuje jak wybaczanie może stać się źródłem naszej wewnętrznej siły i przemiany.

O prelegentce:

Hipnoterapeutka w trakcie certyfikacji w Profesjonalnej Szkole Hipnotetapii. Pasjonatka psychologii i duchowości.

Od wielu lat pracuję z ludźmi i pomagam im odnaleźć lepsza drogę do Siebie. Sama przeszłam długą i krętą podróż, ale wybaczenie rodzicom zmieniło moje postrzeganie siebie i świata. Na coś takiego zasługuje kazdy. Moją misją jest „naprawianie świata” i dodawanie radości każdemu napotkanemu człowiekowi.

Poznaj innych prelegentów Strefy Umysłu:

Paweł Wasicki

Magdalena Nuckowska i Marcin Nestorowicz

Paweł Wasicki

Krzysztof „Cybin” Wąsowicz

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Gooral & Paprodziad

Esta Polyesta

POLARNY

Dołącz do nas! Kup bilet