1.  Wolość to odpowiedzialność. Weź odpowiedzialność za swoje potrzeby i pragnienia. Otwarcie komunikuj i wyrażaj prośby do partnera/ki mając w świadomości, że możesz usłyszeć również: NIE (to jego/jej prawo do wolności).
  2.  Poznaj swój styl przywiązania. Wyróżnia się 4 style przywiązania w związku: bezpieczny, lękowo – ambiwalentny, unikowy i zdezorientowany. Style te mocno wpływają na to, ile wolności dajesz partnerowi/rce w relacji i jak ty się w niej czujesz. Poniżej linki do testu:

https://www.idrlabs.com/pl/styl-przywiazania/test.php

https://traumasolutions.com/attachment-styles-quiz/

  1.  Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa to podstawy poczucia wolności w relacji. Porozmawiaj o granicach, spiszcie umowy i trzymajcie się ich. Sprawdzajcie i renegocjujcie
  2.  Uświadom sobie, że jesteście dwoma osobnymi jednostkami i możecie chcieć różnie czasem spędzić czas. Nie wszystko trzeba robić w parze.
  3.  Realizuj swoje pasje, nie rezygnuj z siebie. Jednocześnie pamiętaj, że Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Bardzo pomocna jest otwarta i szczera komunikacja z serca i założenie dobrych intencji po drugiej stronie.
  4.  Pamiętaj, że nikt nikogo nie posiada. Bycie w relacji to codzienny wybór.
  5.  Sprawdź, czy nie blokują Cię przekonania takie, jak np.: „Związek zabija wolność”. Często sami wkładamy siebie do klatki, której w rzeczywistości nie ma.

Autorka artykułu i prelegentka Festiwalu Wibracje

Hania DarmasHania Darmas – taniec, psychologia i praca z ludźmi to moje największe pasje. Nie wyobrażam sobie życia bez ruchu – to moja miłość, energia życiodajna, a przy okazji praca. Od 15 lat prowadzę warsztaty taneczno-rozwojowe, a takżę od kilku lat tantryczne. Dzięki tym formom ruchu zobaczyłam, jak wiele mogę dać innym poprzez taniec, ile kobiety uczestniczące w zajęciach mogą czerpać energii, radości z ruchu, odstresowania się.

Zdałam sobie sprawę, że chcę pracować nad scalaniem ciała i umysłu, chcę pomagać ludziom w odkrywaniu siebie, swoich potrzeb oraz jedności ducha i ciała poprzez ruch i taniec. Sama odkryłam, że taniec to nie tylko choreografie, scena, perfekcyjne ruchy, ale również emocje, oddech, medium zmiany, wolność. W ciągu ostatnich lat uczestniczyłam w wielu kursach i warsztatach pracy z ciałem, tantry, rozwoju osobistego, jogi, medytacji wg. Osho, uważności, choreoterapii. Prowadzę również sesje indywidualne oraz dla par w nurcie psychoterapii Gestalt. łącząc ją z głęboką pracą z ciałem i ruchem. Jestem także masażystką tantryczną, robię sesje uzdrawiania i rozwijania seksualności – poprzez poszerzanie świadomości, komunikacji intymnej oraz uzdrawiającego dotyku.

MILABO – Kilka lat temu założyłyśmy  „Milabo” – przestrzeń dla kobiet, dla mężczyzn i dla par, w której mogą rozwijać się osobiście, tańczyć, praktykować jogę, eksplorować tantrę, medytację i pracę z oddechem, relaksować się, odkrywać i zakochiwać w ciele i duszy, ruszać, bawić, śmiać, płakać, krzyczeć, pięknieć… po prostu BYĆ. Prowadzimy krótsze warsztaty stacjonarne, weekendowe wyjazdy tantryczno-rozwojowe dla Kobiet Mana Elementa oraz dla par “Razem w Relacji”, a także 2 razy w roku organizujemy festiwale pracy z ciałem: Wabi Sabi Festiwal dla Kobiet we wrześniu oraz Festiwal Serpiente w styczniu dla Kobiet i Mężczyzn.

Podczas Festiwalu Wibracje poprowadzi warsztat „Autentyczne Relacje – warsztat tantryczno-ruchowy” oraz razem z siostrami (Milabo – holistyczna praca z ciałem i duszą) zadba o klimat Strefy Tantry 🙂

Sprawdź program!

Program