Dariusz Ślusarczyk & Renato González Pérez

Temat: Podróże do źródeł rdzennej Kolumbii

Zapraszamy na wykład, podczas którego zostaną poruszone tematy:

– Mity stworzenia według kultury Huitoto, rdzennego ludu Amazonii, żyjacego na granicy Perú, Kolumbii, i Brazylii.

-Pieśni południowoamerykanskie: Prezentacja tradycyjnych pieśni utrzymujących rdzenną kulturę starożytnych ludów andyjskich i amazońskich, ich znaczenie w kontekście socjalnym, kulturowym oraz historycznym, tłumaczenie oraz interpretacja.

-Mit w formie pieśni ludu Huitoto o Synu Słonca.

-Historia o wiośnie ludu Embera

-Pieśń ludu Mexica o Drogach Życia

-Pieśń Andyjska ludu Wachuma

-Botanika mocy: Szerokie spojrzenie na rolę oraz funkcje roślin wykorzystywanych w tradycjonalnej medycynie ludowej oraz ich postrzeganie przez świat zachodni.
Podróże do korzeni rdzennej Kolumbii – dziesięciolecie . Prezentacja dotycząca charakteru wypraw. Slideshow

O prowadzących:

Dariusz Ślusarczyk – odpowiedzialny za logistykę, podczas wypraw ONE RIVER.PL Od roku 2010 organizuje wyprawy do róznych zakątków Kolumbii, eksplorując lokalną kulturę i rdzenne obyczaje. Przewodnik, obieżyświat, animator wydarzeń w Polsce, USA i Kolumbii, tłumacz hiszpańsko – i anglojęzyczny. Życie traktuje jak podróż, łącząc pracę zawodową z pasją. Muzyk, wolny duch, kochający ludzi, przyjaźni się z nauczycielami i przewodnikami, rdzennymi mieszkańcami Kolumbii i Meksyku. Praktykując na duchowej ścieżce, związanej tradycyjną medycyną Amazonii i Andów, poznaje starożytne techniki, które w naszej rzeczywistości okazują się sprawdzonymi narzędziami terapii i rozwoju.

Renato González Pérez -w wieku dwunastu lat zaczął iść w ślady swojego dziadka – rdzennego uzdrowiciela terytorium Tolimy – krocząc ścieżkami wielu kultur i podań, ale to Temazcal pochłonał go swoim ciepłem i sprawił, że spotkał Starszych z różnych plemion Kolumbii, którzy, żując mambe z ambilem, opowiadali mu swoje historie i dzielili się odrobiną wielkiej wiedzy, którą posiadają.Tak właśnie od szesnastego roku życia, przy radach i pomocy różnych uzdrowicieli oraz taitów, rozpoczął swoje studia z roślinami mocy. Obecnie pracuje i uczy się od taity Ernesto Evanjuanoy – przewodniczącym związku „Yageseros de la Amazónia Colombiana (UMIYAC)”.* W wysokich Andach nauczył się także pracy z Wuachumą – świętym kaktusem – i zaczął dzielić się się tą wiedzą podczas ceremonii 4 Tytoniów. Ten uzdrowiciel pamięta wiele historii oraz mitów, jak i tradycyjnych pieśni różnych kultur Amerykańskich. Jest aktywnie zaangażowany w proces Rozkwitu Światła Ludzkości. *Taita – „Ojciec” w języku plemion z południa Kolumbii. Powszechna nazwa dla przewodnika duchowego z tych rejonów, wyrażająca zarówno szacunek jak również bliskość i zaufanie. * UMIYAC – Yageseros de la Amazónia Colombiana czyli Ludzie Yage z Kolumbijskiej Amazonii: Związek zrzeszający mieszkańców rejonów kolumbijskiej Amazonii praktykujących odwieczny, święty rytuał Yage.

Dołącz do nas! Kup bilet