• dr Tadeusz Błaszczyk

  Temat: Integracyjna Medycyna Chińska, fitoterapia

  Podczas Festiwalu poprowadzi 3 wykłady:

  Dieta w integracyjnej medycynie chińskiej

  Śluz jako przyczyna większości chorób

  Uprawa ziół chińskich

   

   

  O prowadzącym:

  Dyplomowany lekarz, który po kilkuletniej praktyce konwencjonalną medycyną zachodnią zainteresował się tradycyjnymi chińskimi metodami leczenia.

  Ta dziedzina okazała się tak pasjonująca i efektywna, że z czasem oddał się jej całkowicie. W efekcie wyjechał do Chin, gdzie ukończył wieloetapowy kurs akupunktury oraz zgłębiał wiedzę dotyczącą leczenia ziołami i metod chińskiej fitoterapii. Już w Polsce na Uniwersytecie Wrocławskim doktoryzował się z farmakognozji ziół chińskich.

  Bazując na swojej wiedzy i wynikach badań naukowych założył Zakład Doświadczalny Roślin Leczniczych w Hamm. Tam przeprowadził szereg udanych prób z uprawą ziół chińskich, które wykazały, że większość z nich może być hodowana w europejskich warunkach klimatycznych, a surowce są tak samo wartościowe. Propaguje twierdzenie, że uprawa ziół chińskich w Europie jest podstawą istnienia i rozwoju chińskiej fitoterapii. Z jego porad korzystał między innymi prof. Bohme z Uniwersytetu w Monachium, który rozpoczął produkcję ziół i prowadzi ją z dużym sukcesem do dzisiaj.

  Dr T. Błaszczyk jest autorem nowoczesnego, bardzo cenionego podręcznika pt. „Podstawy Teoretyczne tradycyjnej Medycyny Chińskiej” przedstawiającego podstawy teoretyczne i zasady leczenia w medycynie chińskiej oraz kompendium Chińskiej Materia Medica, która prezentuje około 600 ziół, klasyfikowanych i opisanych zgodnie z zasadami nowoczesnej, chińskiej fitoterapii pt. „Leczę ziołami chińskimi”. Uzupełnieniem wiedzy podręcznikowej są kursy, które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Obecnie ofertuje/zna i dzieli się skutecznymi rozwiązaniami leczniczymi, które są odpowiedzią na dramatycznie malejącą efektywność konwencjonalnej medycyny zachodniej. W swoim dorobku ma setki pacjentów, którzy dzięki jego wiedzy i radom wciąż cieszą się życiem i zdrowiem.

   

  Dołącz do nas! Kup bilet