Sprzedaż biletów kończy się za

Teatr Akt

Temat: Teatr ruchu - pokazy i warsztaty

Podczas Festiwalu poznacie ich w tych teatralnych akcjach:

FU-TURYŚCI

Przybysze z innego wymiaru  spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Intrygujący, ciekawscy, żądni nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w „normalnym” świecie. W swoje działania wciągają Ziemian, budząc zdziwienie, bojaźń, choć częściej szczerą radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.  Misja ma całkowicie pokojowy charakter.

PODRÓŻNICY

Grupka steampunkowych podróżników wyrusza w nieznane i zaprasza napotkanych przechodniów do wspólnej przygody. Wystarczy trochę wyobraźni i poczucia humoru, aby stać się częścią tego abstrakcyjnego i zaskakującego zdarzenia. Nie cel lecz droga są istotą podróży, przeżyjmy ją razem. Kiedy wyrusza się w drogę, nic nie pozostaje już takie samo.

JAK RYBA W WODZIE

Bogactwo podwodnego świata, niezwykłe formy żyjątek morskich, niepowtarzalne barwy i ruch wody inspirują do stworzenia fantazyjnych postaci teatralnych. Nimfy, syreny, elfy, koniki morskie, meduzy i inne stworzenia wirują, tańczą i porywają widzów jak morska fala. W paradzie teatr wykorzystuje kostiumy pochodzące ze spektaklu „In Blue”.

 

Teatr Akt jest jedną z nielicznych, całkowicie niezależnych grup teatralnych w Polsce, konsekwentnie uprawiających swój autorski teatr. Działa w Warszawie od 1989 roku, a w formie stowarzyszenia od 1991 roku. Wyrósł z tradycji „polskiej szkoły pantomimy”, trzon zespołu stanowią adepci Szkoły Pantomimy powołanej przez Ministerstwo Kultury przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań przez aktorów nowych środków wyrazu. Sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana jest elementami cyrku i tańca. Wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią spektakli. Siłą teatru jest zgrana, doświadczona ekipa artystów, mająca na swym koncie wiele wspólnie zrealizowanych przedsięwzięć artystycznych. Przedstawienia plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalne projekty artystyczne prezentowane są podczas festiwali teatralnych na całym świecie.  Podróże są dla zespołu niezmiernie ważną częścią działalności. Teatr Akt występował w takich krajach jak Izrael, Japonia, Turcja, Francja, Włochy, Dania, Niemcy, Austria, Litwa i wielu innych ale zawsze bardzo ceni sobie występy w małych i dużych miejscowościach całej Polski. Równolegle do swej teatralnej działalności teatr zajmuje się oprawą artystyczną różnorodnych wydarzeń specjalnych.

Obecna siedziba Teatru Akt znajduje się w Warszawie na Olszynce Grochowskiej, gdzie zespół prezentuje spektakle w plenerze i na scenie, realizuje projekty kulturalne, festiwale, warsztaty. Jest to prawdziwie undergroundowe miejsce tworzenia kultury niezależnej na obrzeżach stolicy.

Poznaj innych prelegentów Stodoły Sztuki:

Karolina Banaszek i Maciej Czarski

Alicja w Krainie Drewna & Dłuta.pl

Ola Szerstobitow

Kasia Stefanowicz

Zobacz nowe miejsce Festiwalu!

bilety kolekcjonerskie

Dołącz do nas! Kup bilet