Po siedmiu latach festiwalu domknął swój naturalny cykl i 8. edycja Wibracji przyniesie dużo zmian!

Wietrzymy, wpuszczamy światło oraz zapraszamy nowe jakości. Chcemy nadal utrzymywać kameralność festiwalu. Dlatego będzie więcej stref i zajęć w nich, żeby uczestnicy byli bliżej wykładowców i bliżej siebie. Z tego samego powodu nie będziemy powiększać liczby uczestników.

Oto słów kilka o nowej, zapowiadanej formule Wibracji

1. Nowe miejsce

Przeprowadzamy się w piękne okolice Płocka, do wsi Radotki. Ta nazwa od pierwszego ucha wejrzenia kojarzy się nam z: RADOŚCIĄ. Z tym miejscem związana jest zupełnie magiczna historia, którą poznaliśmy podczas pierwszych oględzin, i która finalnie nas do tego miejsca przekonała.

festiwal wibracje kajaki wakacje pole namiotowe

Krótka historia miejsca: otóż na terenie festiwalu znajduje się wodny młyn; obecnie zaopatrzony w elektryczne prądnice i bardzo nowoczesny, ale swoimi początkami sięga jeszcze XIX wieku. Jeden z ówczesnych pracowników młyna, niejaki Różycki, z dziada pradziada zielarz, właśnie w tym młynie przyjmował pacjentów ponad 100 lat temu. Miał opinię niezwykle skutecznego w leczeniu chorób znachora, a że za swoją pomoc i własnoręcznie sporządzane mieszanki ziół brał niewiele, okoliczni chłopi woleli leczyć się u niego niż u chciwych lekarzy. To właśnie Różycki stał się inspiracją dla Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora znanego „Znachora”. Czad!

Zatem spotykamy się w Osadzie Młynarza, w Radotkach.

Teren znajduje się w malowniczej dolinie Skrwy i z trzech stron otoczony jest rzeką. Nasze miejsce utkane jest malowniczymi polanami i lasami. Tak! Będzie wiele zacienionych miejsc i woda.

festiwal wibracje kajaki wakacje pole namiotowe

Klimat, wytchnienie, spokój, śpiew ptaków, powietrze – gwarantuje towarzystwo Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Czekają też na Was kajaki 😊

ZOBACZ video z nowego miejsca

2. Zmiany programowe

Od 2024 roku wyraźnie rozwiniemy program stref tematycznych. Festiwal rozrósł się tak, że zatrzymujemy się już na liczbie uczestników z ostatnich lat. Natomiast, aby utrzymać kameralną atmosferę rozwijamy ilość, jakość i różnorodność stref tematycznych.

Poniżej prezentujemy Wam listę wszystkich stref, w których będą odbywały się wykłady, warsztaty i prezentacje artystyczne:

Strefa CIAŁO,  Świątynia TANTRY, Dom DŹWIĘKU, Departament WIEDZY, Alchemista ZDROWIA, Strefa UMYSŁU, Strefa SZTUK WSCHODNICH, Przestrzeń RUCHU, Stodoła SZTUKI, Kocioł SZAMANA, Strefa CELU, Kino OKO, Wioska MALUCHA.

 

3. Wydłużamy festiwal

Nowa formuła to także o dzień dłuższy festiwal! Dostawaliśmy mnóstwo sygnałów, że bierzecie na festiwal urlop, więc powinien trwać trochę dłużej – no więc, mamy to! Zaczynamy lekkim rozruchem już we wtorek popołudniem 😊.

 

 

Do zobaczenia 16-21 lipca 2024 r. | Radotki k. Płocka

Zgwarantuj swój udział BILETY

INFORMATOR – jak dojechać, gdzie spać, co zabrać

Poznaj naszych prelegentów PROGRAM

bilety kolekcjonerskie wibracje