Konsekwencje kryzysu klimatycznego odczujemy o wiele szybciej, niż przypuszczali naukowcy jeszcze kilka lat temu. Czego możemy się więc spodziewać po życiu Ziemi w 2050 r.? I jak będzie wyglądało wtedy życie w Polsce?
Europa i świat w połowie XXI wieku: które tereny dotkną kataklizmy, a kto będzie miał szczęście
Kryzys klimatyczny nasila się coraz bardziej. Okazało się, że wiele kluczowych prognoz klimatycznych nie było alarmującymi, ale zbyt pobłażliwymi. W swoim wykładzie na 6 edycji festiwalu wibracje profesor Szymon Malinowski wymienia szereg precyzyjnych danych, z których wynika że, TAK: „można panikować”. (Nomen omen wykład można obejrzeć na kanale youtube festiwalu wibracje).
Najnowsze zestawianie zmian pogodowych oraz szereg badań m.in. hydrologicznych wskazują, że konsekwencje zmiany klimatu, które miały nadejść później, nadejdą jednak szybciej.
Jak będzie więc wyglądać życie na naszej planecie w połowie tego wiek? Wbrew pozorom to już bardzo niedługo, a zmiany klimatyczne to nie przepowiednie ale fakty, które już się wydarzają. Wystarczy przypomnieć sobie nasze, polskie zimy sprzed 20-30 lat i porównać je z obecnymi.
Co czeka nasz kraj, Europę, a co resztę świata? I czy możemy liczyć na to, że po latach zaniedbań ludzkość ocknie się wreszcie z letargu i przestanie niszczyć (nie tylko) swoją przyszłość?
Ale przede wszystkim, gdzie za 20 lat będzie na ziemi najbezpieczniej, a gdzie kataklizmy doprowadzą do całkowitego wyludnienia ludzkiej populacji.
Szymon Bujalski – prowadzi profil „Dziennikarz dla klimatu”, który obserwuje ponad 25 000 osób na Facebooku i ponad 55 000 osób na Instagramie. Autor książki „Recepta na lepszy klimat. Zdrowsze miasta dla chorującego świata”. Przez kilkanaście lat związany z łódzkim oddziałem Wyborczej. Obecnie współpracuje z kilkoma portalami, m.in. Nauką o Klimacie, Interią, Wirtualną Polską i Onetem, prowadzi stronę Ziemia na Rozdrożu. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Zaangażowany w tematykę zmiany klimatu, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju miast i praw zwierząt. Prywatnie weganin żyjący bez samochodu, który lubi ubierać się w second handzie.
Cristiano Martins – Festiwal Wibracje – Biodanza warsztaty
Karin Lesiak – Festiwal Wibracje – Joga śmiechu
Katarzyna Majak – Festiwal Wibracje – Psychosexual Somatics®Therapy
Artur Makieła – Festiwal Wibracje – Show Hipnotyczno-Mentalne
Anna Muchnicka – Festiwal Wibracje – mantry kundalini
Marta Kuśpit i Darek Chwiejczak – Festiwal Wibracje – Kod emocji
Agnieszka Wyszyńska–Paluch – Festiwal Wibracje – Joga Twarzy
Sławomir Nizner – Festiwal Wibracje – Preppering
Włodzimierz Wieliczkowski – Festiwal Wibracje – Taoistyczna Joga Seksu
Justyna Pargieła – Festiwal Wibracje – Naturalne afrodyzjaki