Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Strefa Grzyba

Temat: wykłady, spotkania

Strefa fantastycznych grzybów to przestrzeń wykładowa, forum oraz galeria sztuki gdzie doświadczysz i poznasz głębiej niezwykły świat królestwa grzybów.

Grzyby to rozległe królestwo organizmów, zajmujące niemal każdy ekosystem. Są dla nas lekarzami, grabarzami i dawcami mikroelementów. Spajają lasy w informacyjnej sieci plechy. Mogą być malutkie i mogą być wielkimi superorganizmami. Są grzyby drapieżcy, są pasożyty, są wreszcie zbawcze symbionty.  Działają w każdej sferze życia globalnego i w życiu każdej jednostki.

Czerpiąc inspirację do różnych działań związanych z grzybami, chcemy przedstawić wam i przybliżyć je wielopłaszczyznowo: od gotowania grzybowej zupy mocy, badań nad leczniczym potencjałem wielu gatunków, przez historyczne aspekty ludzko-grzybowej więzi aż do możliwości jakie stwarza szersze wykorzystanie ich w przyszłości.

Na prelekcjach, degustacjach i pokazach  spotkasz zajawkowiczów i profesjonalistów, naukowców i kucharzy. Każdy z nich dołoży cegiełkę do zrozumienia istniejącej współzależności między ludźmi i grzybami oraz tego jak wpływają na całe nasze życie.

W fantastycznej mykogalerii zadbamy o zaspokojenie Waszych potrzeb związanych ze sztuką, również użytkową. W przyjaznej przestrzeni damy Wam możliwość odkrywania kolejnych poziomów własnej wyobraźni poprzez kontakt z artystami, dyskusję oraz współodczuwanie. Razem z twórcami dokonamy analizy i interpretacji prezentowanych dzieł, wkroczymy do świata malarstwa, rzeźby oraz sztuk pięknych. We wspólnej kreacji stworzymy artystyczne forum gdzie możliwa będzie wymiana zdań, kontaktów a także uśmiechów.

W skład naszego zespołu wchodzą:

Dominika Bierć – fascynatka uprawy grzybów jadalnych i prozdrowotnych oraz Inżynier ogrodnictwa. Podczas Festiwalu Wibracje Dominika opowie o wspólnej historii ludzi i grzybów, o współczesnych odkryciach, badaniach i roli grzybów w ekosystemach, a także o podstawach uprawy niektórych gatunków.

Andrzej Jungst – na co dzień związany z teatrem, z pasją oddaje się odkrywaniu poezji grzybowych smaków, pichcąc, gotując i kuchennie fristajlując ku uciesze swojej i innych. Razem z nim ugotujecie i posmakujecie grzybowych czarów kulinarnych.

Kuba – współtwórca marki MushUp, pasjonat grzybów leczniczych oraz wszelakich technik i metod mających na celu poprawę dobrostanu psychicznego i fizycznego człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem suplementacji, medytacji i technik oddechowych.  Las i grzyby to jego naturalne środowisko w którym czuje się jak u siebie(:

Na Wibracjach opowie o właściwościach leczniczych soplówki jeżowatej i maczużnika bojowego oraz przedstawi informacje dotyczące różnych metod mikrodozowania klasycznych psychodelików.

Kuba

prof. Muszyńska – profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest farmaceutą klinicznym, mikologiem i botanikiem. Członek Polskiego Towarzystwa Mikologicznego i vice przewodnicząca Sekcji Mykologii Lekarskiej. Od 31 lat najważniejszym celem jej badań jest udowodnienie wartości terapeutycznej i dietetycznej grzybów (Basidiomycota), natomiast celem badań w dziedzinie biotechnologii grzybów jest zaproponowanie kultur grzybni jako bogatego, alternatywnego źródła składników bioaktywnych. Ważnym kierunkiem jej badań w dziedzinie mikochemii jest ocena aktywności biologicznej (m.in. przeciwzapalnej, przeciwutleniającej, przeciwdepresyjnej, immunostymulującej) ekstraktów uzyskanych z owocników i grzybni badanych gatunków.

Jest autorką 544 prac, w tym 180 artykułów w recenzowanych czasopismach, 4 książek i 16 rozdziałów w podręcznikach oraz wielu doniesień konferencyjnych (ponad 325). Na festiwalu poprowadzi wykład “Znaczenie odżywcze, prozdrowotne i lecznicze grzybów jadalnych”.

Muszyńska

Jagoda Kołodziejczak – z wykształcenia genetyk, swoje szlify zdobywała w University of Wales. Miłośniczka techno i grzybów. Pracę łączy z pasją w firmie MushUp, gdzie pracuje na stanowisku Brand Managera. Od lat szczególnie zainteresowana wykorzystaniem psylocybiny w nowoczesnych terapiach.

Filip Komaniewski i i Jagoda

Filip Komaniecki – znany również jako Komanczo to miłośnik natury oraz ziołowy pasjonat, którego od najmłodszych lat fascynowały świat grzybów i roślin. Od kilku lat z powodzeniem pracuje z duchem kakao pomagając połączyć się z przestrzenią własnego serca. Szukając własnej drogi stara łączyć wszystkie swoje zainteresowania niezależnie od tego czy są one sobie bliskie. Była juz grafika, była socjologia, było i wzornictwo więc czemu nie naturalne metody leczenia i medycyna wschodu. Aktualnie pod okiem mistrzów zdobywa wiedzę i doświadczenie w zakresie naturalnych terapii by zostać zielarzem, naturoterapeutą, uzdrowicielem. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką, komunikacją oraz budowaniem wizerunku. Projektuje, kreuje, pracuje i myśli kreatywnie. Tworząc dla innych poczuł chęć wypracowania własnej marki, a efekt tej kreacji zobaczyć będzie można tutaj – www.instagram.com/komanczo

Zapraszamy!

Dołącz do nas! Kup bilet