Sprzedaż biletów kończy się za

Łukasz Burnos

Temat: Czy warto karać i nagradzać nasze dzieci?

 

 

O wykładzie:

Czy warto jest karać i nagradzać dzieci? Czym w ogóle są kary i nagrody a czym nie są? Czym się różnią kary od konsekwencji i jakie niosą za sobą komunikaty?
Na tym wykładzie Łukasz Burnos  opowie o tym, dlaczego w ogóle rodzice dają dzieciom kary i nagrody. Co się pod tym kryje i dlaczego tak trudno nam jest z tego zrezygnować? Dowiesz się też jak kary i nagrody mogą wpłynąć na styl przywiązania pomiędzy dzieckiem i rodzicem oraz na jego relacje w dorosłości.
Wreszcie, opowie nam o tym, czy możliwe jest wychowanie dziecka bez kar i nagród w taki sposób, żeby mogło skutecznie radzić sobie w relacjach społecznych, zawodowych i przyjacielskich.
Wiedza z tego spotkania, da Ci szerokie spojrzenie na to, jakie masz opcje jako rodzic, gdy podejmujesz się trudnego zadania nauczenia swojego dziecka zasad panujących w życiu.
„Nie powiem Ci co powinieneś/powinnaś zrobić. Powiem Ci za to, jakie mogą być konsekwecje pewnych działań dla dziecka. A Ty zrobisz to, co uważasz za słuszne”

O prelegencie:

Nazywam się Łukasz Burnos. Jestem pomysłodawcą i założycielem projektu “Warto”. Edukuję Rodziców o tym, o czym nigdy nie nauczyli nas w szkole. Podpowiadam jak mówić do dzieci żeby nas słuchały. Jak ich słuchać, żeby je usłyszeć. I jak to zrobić żeby być dla dziecka bezpieczną figurą przywiązania. Niezależnie od tego w jakim jest wieku. Swój przekaz opieram głównie na teorii więzi Johna Bowlby i Mary Ainsworth, psychologii systemowej, analizie transakcyjnej i koncepcji Trójkąta Dramatycznego. Prywatnie jestem tatą 12-letniej Ani, opiekunem dwóch cudownych psiaków – Charliego i Runki, miłośnikiem Crossfitu i entuzjastą metod terapii wspomaganej psychodelikami, entaktogenami i empatogenami.

Odkryj artystów Sceny Muzycznej:

Leszek Możdżer

Gooral & Paprodziad

POLARNY

 

Dołącz do nas! Kup bilet