• dr Krzysztof Kolecki

  Temat: Ubezpiecz swoją psychodeliczną podróż. Zasady BHP i pryncypia skuteczności doświadczenia enteogenicznego

  Enteogeny to nie narkotyki. Enteogeny to nie środki, które “naśladują chorobę” psychiczną. Choć były i są nadal zakazane, od początku XXI w badania kliniczne nad nimi przeżywają renesans. Udowadniają swoją ogromną przydatność w leczeniu wielu przypadłości, w tym uznawanych wcześniej za nieuleczalne. Lecz to nie wszystko – ludzie otwarci na doświadczenia transpersonalne od zawsze zażywali te środki na własną rękę i będą nadal to robić.

  Dlatego dopóki nie otworzą się standardy praktyk psychoterapii psychodelicznych warto dbać o standardy bezpieczeństwa zwykłych “nie-klinicznych” użytkowników. Ten wykład będzie właśnie o tym. Pokażę przykłady takich działań na zachodzie oferowanych przez organizacje NGO, nakreślę klarowne zasady dbania o “BHP” tripu psychodelicznego. Wyjaśnię jakie czynniki i w jaki sposób wpływają na bezpieczeństwo oraz zarazem na podwyższanie jakości doświadczenia psychodelicznego (enteogenicznego).

  O prowadzącym:

  Psycholog, hipnoterapeuta, praktyk NLP, specjalistfaa poradnictwa małżeńskiego i seksuologicznego, prowadzi praktykę psychologiczną, poradniano-terapeutyczną w Poradni Psychosomatycznej „Prohominis” w Poznaniu. Z niejednego pieca chleb jadł: tańczył w teatrze, monitorował kręgi zbożowe w Wylatowie, pracował na wysokościach, był headhunterem dla korporacji, trenował Tai Chi Chuan przez 20 lat,  Hatha i Kundalini jogę, tantrę oraz oneironautykę. Miłośnik szamanistycznego spojrzenia na rzeczywistość naturalną i społeczną. Od nastoletniości studiował UFO-logię, parapsychologię i wiele ezoterycznych doktryn. Członek – założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Pisuje do miesięcznika Czwarty Wymiar. Od 6 lat angażuje się w popularyzowanie wiedzy o leczniczych oraz innych dobroczynnych właściwościach enteogenów. Prywatnie, wspinacz, taternik, miłośnik s-f, żeglarz i zapalony podróżnik po lądach geograficznych oraz sferach psychicznych.

  Dołącz do nas! Kup bilet