Zbadaj jak to jest odrzucić ocenę swojego działania, włączyć ciekawość otaczającego świata, słuchać impulsów z ciała, bawić się. Spotkaj się z własną głupotą! Podczas warsztatu przeprowadzę Was przez różne gry i proste zadania w parach, w grupach i solo, które pozwolą wam uwolnić się od i zaakceptować poczucie wstydu, wyłączyć planujący umysł, usłyszeć stłumione impulsy i emocje. Wszystko po to aby wejść w stan zabawy i ‘flow’ – poczucia wolności, uskrzydlenia i pełnej przyjemności z działania. Tam poszukasz swojego clowna.
O co chodzi w clownie? Clown to powrót do stanu dziecięcego zachwytu, do świata gdzie panują przyjemność, odkrywanie i figlarność (playfulness). Twój clown to część ciebie: ta najbardziej zaciekawiona, spontaniczna i autentyczna. Na warsztatach zaprosimy tę część siebie do zabawy w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu. Skupimy się na kluczowych aspektach clowna: obecności, szczerości, zabawie, ekspresyjności, połączeniu z widownią, podejmowaniu ryzyka, akceptowaniu porażki. Odkryjesz, jak oswojenie i dzielenie się swoją wrażliwością oraz swoimi emocjami może otworzyć Cię na nową jakość kontaktu z publicznością i z innymi ludźmi.
Zapraszam jeśli chcesz:
Przełamać wstyd
Poszukać autentyczności działania
Podążać za przyjemnością i impulsem
Uzyskać lepszy kontakt z publicznością/odbiorcami
Spotkać się z własną głupotą
Zaskoczyć samego siebie
Bawić się i śmiać jak urwis
Aktorka, performerka, prowadząca warsztaty, nauczycielka psychologii. Aktorka Teatru Wolandejskiego, występuje z dwoma grupami improwizacji komediowej. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie prowadzi regularne warsztaty teatralne dla dorosłych i dzieci po polsku i angielsku (Teatralnie z Mają), odwiedza dzieci w szpitalach jako clown Fundacji Czerwone Noski, uczy psychologii A-level w brytyjskim systemie maturalnym oraz prowadzi szkolenia z przemawiania publicznego i debat. Tańczy lindy hop, bluesa i tango. Robi masaż tajski.
Absolwentka kognitywistyki i nauk społecznych na UCL w Londynie, Ogniska Teatralnego u Machulskich i licznych kursów teatralnych za granicą (mieszkała 4 lata w Londynie, rok w Paryżu, rok w Brazylii, spędziła rok podróżując po USA i Indiach). Szkoliła się między innymi na kursach teatralnych ze studiem Matejka, Moveo Barcelona, Ultima Vez, LISPA Berlin, Imprology w Londynie oraz na kursach clowna u Jonathana Kay’a, wychowanków Phillipe’a Gaulier, Divine Ridiculous, Lory Leshin, Sergi Estebanel oraz u Johna Turnera na Clown Farm w Kanadzie.
dr Krzysztof Kolecki
Edyta Adamczewska
Dr n.med. Marzanna Radziszewska-Konopka
dr Dorota Ackermann-Szulgit
dr Marek Kaczmarzyk prof. UŚ