Zapewne już doczytaliście, że od tego roku mamy niezależną strefę dedykowaną tylko tematyce szamańskiej.  Szamanizm istniał zawsze i wszędzie – jest to najstarsze doświadczenie duchowe ludzkości, które z biegiem czasu zdaje się coraz bardziej aktualnym. W tym w programie strefy przyjrzymy się  szczególnie samej genezie szamanizmu, poszukamy jej najstarszych, pierwotnych i wspólnych cech. Będziemy też mówić o tym jak szamanizm postrzega i definiuje zdrowie i chorobę. Sporo będzie też samej szamańskiej praktyki.

W programie strefy

Koordynatorem strefy jest: Iwona Szymeczko; na przestrzeni wielu lat budowała swoją tożsamość, korzystając z najpiękniejszych wartości: Zen, Buddyzmu, Sathya Sai Baby, Krishny oraz Chakasów. W pracy z ludźmi jako łącznik wielu światów ziemskich i duchowych pomaga zrozumieć cel egzystencji, wyznaczyć drogę samoświadomości i dawać poczucie bezpieczeństwa.

Po dwuletniej przerwie na festiwalu pojawi się Walerij Topojew, dr psychologii oraz praktykujący szaman pochodzący z terenów, gdzie szamanizm się prawdopodobnie narodził:  środkowoazjatyckiej Chakasji.  W pierwszych latach tego wieku na Rosyjskiej Akademii Nauk był członkiem grupy badawczej, prowadzonej przez Walentinę Charitonową, badającej specyfikę szamańskich stanów świadomości.

Z kolei po raz pierwszy na Festiwalu pojawi się legenda polskiego reportażu Jacek Hugo Bader, który w wieku 54 lat odbył podróż autostopem z Magadanu do Jakucka pokonując przez najdziksze tereny Azji odległość ponad 2000 km! Powszechnie znany za sprawą szokujących reportaży dotyczących Rosji i Azji, w tym: Dzienników Kołymskich czy Białej Gorączce.

Beata Pawlikowska, również po raz pierwszy zagości na Wibracjach, znana podróżniczka i pasjonatka zdrowego trybu życia,  opowie o praktykach duchowych z całego świata.

Baśnie Ludów Ziemi – usłyszycie prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz… to mozaika głosu, słów, pieśni, ciszy i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. Zawierają w sobie wzory piękna z których utkane są sny i światy. Baśń niesie naukę, mądrość i głębię; krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym kim jest  i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.

Działanie strefy otworzy i zamknie postać wyjątkowa Agata Kowalczyk, osoba która do minimum ograniczyła kontakty ze światem, nie znajdziecie jej ani na facebooku, ani Instagramie. Agata kiedy chce się kimś skontaktować piszę do niego list. Na rozpoczęcie i zakończenie życia strefy poprowadzi medytacja w ciszy, której celem będzie wspólna synchronizacja energetyczna.

Walerij Topojew wibracje

A tutaj artykuł trochę w temacie, bo na zakończenie porównuje Jezusa Chrystusa do Szamana.

https://alchemista.pl/chrzescijanstwo-szamani-i-wielkie-odkrycia-geograficzne-rozprawa-alchemiczna/

 

Do zobaczenia 16-21 lipca 2024 r. | Radotki k. Płocka

Zgwarantuj swój udział BILETY

INFORMATOR – jak dojechać, gdzie spać, co zabrać

Poznaj naszych prelegentów PROGRAM

bilety kolekcjonerskie wibracje