Sprzedaż biletów kończy się za
MDMA i grzybki halucynogenne na receptę w Australii.

MDMA i grzybki halucynogenne na receptę w Australii.

 

 

Grzyby halucynogenne i MDMA będą dozwolone do użytku medycznego w Australii. W piątek wydał takie oświadczenie Therapeutic Goods Administration, urząd nadzoru farmaceutyków – ta decyzja wejdzie w życie 1 lipca 2023.

Dla kogo?

Psylocybina, zawarta w grzybach halucynogennych, oraz metylenodioksymetamfetamina (MDMA), znana jako ecstasy, zmienią kwalifikację z substancji zabronionych na leki kontrolowane.

Psychiatrzy będą mogli wykorzystywać te substancje w leczeniu osób dotkniętych depresją i w leczeniu stresu pourazowego.

grzybki mdma psylocybina

Mike Musker, badacz zdrowia psychicznego oraz specjalista tematyki zapobiegania samobójstwom z Uniwersytetu Australii Południowej, powiedział, że ta decyzja podjęta przez TGA była długo wyczekiwana.

„Możliwość przepisywania (MDMA i grzybów psylocybinowych) będą mieli jedynie psychiatrzy, biorąc pod uwagę ich specjalistyczne kwalifikacje i ekspertyzę w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów cierpiących na poważne zaburzenia psychiczne” – przekazał TGA.

 

Australia stała się pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie uznał MDMA i psylocybinę za leki.

——-

Czytaj także:

Czy grzyb stworzył człowieka?

Istnieje teoria, według której silne stany wizyjne wywołane zjedzeniem grzybów halucynogennych popchnęły wczesne hominidy na drogę rozwoju umysłowego, czego efektem jesteśmy my oraz działające smartfony w naszych rękach.

I teoria ta wcale nie wygląda absurdalnie albowiem:

– dieta naszych przodków opierała się głównie na tym co znaleźli pod nogami, zatem były to korzonki, rośliny, owoce i … grzyby. Podobno tych ostatnich człowiek pierwotny zjadał nawet 300 gram dziennie. (za prof. B. Muszyńska). Pewne jest więc, że co raz zjadany był grzyb halucynogenny…więcej

Czy grzyb stworzył człowieka?

Program

 

wibracje festwial 2023

 

Redakcja;09:39; 8.2.2023