Sprzedaż biletów kończy się za

Kasia Burzyńska i Yuliya Dzichkouskaya

Temat: Bliskość w ruchu – warsztat dla dzieci i rodziców

O warsztacie „Bliskość w ruchu”:

Bliskość w Ruchu to okazja do spotkania i budowania porozumienia z dzieckiem i ze sobą.

Rodzice i dzieci będą mieli szansę na doświadczenie innej formy komunikacji i wzmocnienie więzi rodzic-dziecko poprzez działania ruchowe oparte o elementy kontakt / improwizacji, improwizacji oraz pracę z metaforą.  Dotyk jest jednym  z ważniejszych elementów prawidłowego rozwoju człowieka i najważniejszym elementem Bliskości w Ruchu.

Przyjemność, obecność, uważność na siebie wzajemnie to podstawowe zasady naszych spotkań.

To nauka świadomego i autentycznego ruchu, który jest współtworzony w relacji rodzic – dziecko. Poprzez działania ruchowe, skupienie na ciele i pracę z wyobraźnią integrujemy działania obu półkul mózgowych. Pozwala to pogłębiać najważniejszą w życiu dziecka relację oraz oprzeć ją na bezpiecznym dotyku, bliskości i zaufaniu. Wszystko po to, aby móc dzielić się swoimi przeżyciami i potrzebami, rozwijać poczucie bycia wartościowym, widziany, branym pod uwagę. Ważnym.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność. To narzędzia pomocne w rozwijaniu 4 ważnych elementów dobrej i wspierającej więzi: gotowości do zabawy, akceptacji, ciekawości oraz empatii.

Podczas warsztatu działamy dwutorowo:

  • rozwijamy zdolności motoryczne i świadomość ciała
  • wzmacniamy zaufanie i pewność siebie, poczucie własnej wartości

Dorosłe obowiązki zostawimy zanim wejdziemy do wspólnej przestrzeni. Naszą podstawową zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

O prowadzących:

Kasia Burzyńska – jestem psycholożką i ukończyłam szkołę psychoterapii DDA / DDD zorientowanej integracyjnie.

Praktykuję taniec i ruch – improwizację, kontakt improwizację i techniki budowania świadomości ciała wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure, w gabinecie psychoterapeutycznym i w życiu codziennym.

Eksploruje ruch i dotyk jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju dorosłych i dzieci. Prowadzę psychoedukacyjny instagram https://www.instagram.com/psychosoczewka/”> @psychosoczewka.

W ramach przygotowań do pracy, odbyłam własną psychoterapię. Pracuje pod superwizją zgodnie z kodeksem etycznym psychoterapeuty.

Yuliya Dzichkouskaya – członkini Laboratorium Teatralno Społecznego (LTS), współzałożycielka Kolektywu Performatywnego SzurSure specjalizującego się w działaniach site-specific. Od 6 lat zajmuje się improwizacją taneczną, czerpie z improwizacji, partneringu, kontakt improwizacji, technik świadomościowych, ruchu autentycznego, tańca współczesnego. Skończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w 2018. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2019.
W pracy z dziećmi i dorosłymi dziećmi skupia się na pracy z wyobraźnią, szukaniu przyjemności , autentyczności i spontaniczności w ruchu.

Sprawdź pozostałych prelegentów festiwalu:

Marta Kuśpit i Darek Chwiejczak – Festiwal Wibracje – Kod emocji
Agnieszka Wyszyńska–Paluch – Festiwal Wibracje – Joga Twarzy
Sławomir Nizner – Festiwal Wibracje – Preppering
Włodzimierz Wieliczkowski – Festiwal Wibracje – Taoistyczna Joga Seksu
Justyna Pargieła – Festiwal Wibracje – Naturalne afrodyzjaki
Kasia Burzyńska i Yuliya Dzichkouskaya – Festiwal Wibracje-Bliskość w ruchu
Tomasz Kierzkowski – Festiwal Wibracje – Nowa ziemia
Marta Pociejewska i Marcin Wojewoda – Festiwal Wibracje – Tai Chi & Qigong
Paulina Święcańska – Festiwal Wibracje Animal Flow
Forum ekowiosek i permakultury – Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet