Julia Wizowska

Temat: Zero Waste – jak ograniczyć odpady na co dzień

Jeśli denerwuje Cie, że po każdych zakupach musisz wyrzucać garść foliówek. Jeśli szukasz alternatywy dla opakowanych w plastik kosmetyków. Jeśli masz dość jednorazowych przedmiotów. Jeśli dążysz do bycia bardziej świadomym konsumentem. Jeśli dbasz o środowisko.

To jest to wykład dla Ciebie! Podczas tego spotkania dowiesz się, jak zacząć swoją przygodę ze stylem życia zero waste. A dokładnie? Poznasz, czym zastąpić popularne jednorazówki i zmniejszyć ilość śmieci, które każdego dnia wyrzucasz do kosza. Jak marnować mniej jedzenia, a odpadki bio przetwarzać na coś wielce pożytecznego! Podczas prelekcji „udamy się” na zakupy, „zajrzymy” do kuchni i łazienki, „wybierzemy się” w podróż i sprawdzimy jak w różnych sytuacjach i miejscach możemy zminimalizować nasz negatywny wpływ na środowisko.

O prowadzącej:

Autorka bloga Na nowo śmieci, na którym pisze o ekologii, segregacji odpadów i pokazuje, jak dać niepotrzebnym rzeczom drugie życie. Od 2017 roku współtworzy pracownię Cztery Razy Trzy w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty upcyklingowe i uczy jak na co dzień ograniczać ilość odpadów. W plebiscycie Puchary Zero Waste 2017 zajęła drugie miejsce „za otwarcie pierwszej pracowni w duchu zero waste, za inspiracje upcyklingowe na blogu Na nowo śmieci, za ogrom wiedzy na temat odpadów, ich sortowania i ponownego wykorzystania”. Współautorka trzech książek reportażowych. Aktualnie pracuje nad książką o drugim życiu rzeczy.

 

www.nanowosmieci.pl

Dołącz do nas! Kup bilet