• Angelina Romaniuk

  Temat: Alfa Gravity. Trening ciała i umysłu

  Grawitacja – o ile człowiek jest umieszczony w niej wyłącznie pionowo – kompresuje kręgosłup i ściska człowieka. Ten destruktywny wpływ staje się szczególnie zauważalny wraz z wiekiem. Alfa Gravity jest systemem specjalnych fizycznych ćwiczeń, opartym o zawieszenie na linach, w którym grawitacja staje się sojusznikiem ciała, jego trenerem i uzdrowicielem.

  Alfa Gravity to zespół specjalnych fizycznych ćwiczeń, których podstawowym elementem napędowym jest grawitacja. Nazwa ta łączy ze sobą dwa znaczenia: początek (alfa) oraz grawitację (gravity). Autor tego systemu, Vladimir Ezerskiy (Uzbekistan/Ukraina), twierdzi, że „jest to jedyny w świecie system, który pozwala człowiekowi poruszać się w trójwymiarowej przestrzeni, w oparciu o rozciąganie ciężaru swojego ciała”.

  Wygląda to tak: człowiek podwiesza poziomo swoje ciało na czterech linach (sam, lub z pomocą asystenta), korzystając ze specjalnych zabezpieczających mocowań na ręce i nogi. Każda z czterech kończyn jest w ten sposób zaczepiona na niezależnej linie. W rezultacie podwieszona osoba znajduje się w przestrzeni umożliwiającej trójwymiarowy ruch (przypominającej sytuację płodu w łonie matki), w której może się zrelaksować, swobodnie się poruszać, podciągać, kręcić, obracać, tańczyć, i swobodnie improwizować, w zależności od swoich fizycznych możliwości.

  Trening Alfa Gravity dostarcza cennej diagnozy wewnętrznej, szczególnie podczas doświadczenia tego systemu po raz pierwszy. Osoba zawieszona w bezoporowej przestrzeni trafia w zupełnie nowe warunki szczególnie bliskich relacji z grawitacją, których nie zauważa w codziennym życiu. Szczegóły stanu fizycznego własnego ciała są doświadczane jednocześnie w całej jego objętości, na nowej głębokości, i w większej rozdzielczości. To dostarcza nowego całościowego emocjonalnego doświadczenia siebie samego. Człowiek zawieszony na Alfa Gravity skanuje siebie samego według dwóch kluczowych parametrów – siły i giętkości. Skanowanie to odbywa się poprzez doświadczanie szeregu doznań w trakcie ruchu: lekkość-ciężkość, dostępność-przezwyciężenie, komfort-ekstremum, itd. Efektem jest wzmocnienie mięśni, wiązadeł, trening powięzi, prostowanie kręgosłupa, wzmocnienie szkieletu, a także jednoczesne uelastycznienie ciała. Subiektywnie towarzyszą mu nowe odczucia lekkości i wybuchu wewnętrznej energii. Wyraźny efekt jest odczuwalny już podczas pierwszej praktyki.

  O prowadzącej:

  Kim jestem…? Jestem… sobą, odkrywcą – stale i na nowo odkrywam kim jestem, czym jest życie, co mnie cieszy, bawi, smuci, co pasjonuje :). Podróżuję z miasta do miasta, od doświadczenia do doświadczenia, od wyzwania do wyzwania. A co pasjonuje?… Życie i Człowiek, jego granice i możliwości, które ciągle badam na sobie, a także Ruch w każdej postaci: ćwiczę i prowadzę w swoim własnym home-studio Alfa Gravity, praktykuję jogę, tańczę kontakt improwizację. W swojej praktyce wykorzystuję modułową konstrukcję grawitacyjną, trochę lin, drobnego sprzętu wspinaczkowego, mnóstwo fantazji oraz improwizacji.

  Zapraszam Cię do spotkania ze mną oraz moją praktyką na warsztacie „ALFA GRAVITY – Grawitacja Stosowana”.

  Porozmawiamy krótko o tym, jak i gdzie powstała praktyka, jej rodzajach, wpływie holistycznym na cały organizm. Omówimy podstawowe zasady ćwiczeń podczas zawieszania ciała na linach, no i oczywiście pokażę wam to wszystko w akcji i dam spróbować „polatać”.

  Dołącz do nas! Kup bilet