Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

TARA GAYAN

Temat: CosmoRetro-SynthEtno

Zgotowany przez TARA GAYAN koktajl brzmieniowy wymyka się klasyfikacji istniejących gatunków – Milo Kurtis powiedział, że TARA GAYAN to muzyka kosmiczna a oni sami definiują swój styl jako: CosmoRetro-SynthEtno. Niedawno wygrali plebiscyt na najlepszą piosenkę w Radio Nowy Świat a prowadzący konkurs redaktor Jacek Nizinkiewicz powiedział o nich, że “(…) to nowa jakość na polskim rynku i własna ścieżka muzyczna, a nie kłanianie się trendom”.

 

W tym bogatym muzycznym pejzażu słyszymy vintage’owe barwy gitar, elektronikę, fuzję tematów indyjskich z zachodnią perspektywą muzyki alternatywnej i indie-rocka. Wyraźnie przebija się też nutka ambitnego synth popu, z kolei w warstwie tekstowej pojawia się mozaika języków.

Koncert zespołu TARA GAYAN – “Indian Stories” – to porywająca muzyczna podróż, będąca zapisem barwnej tułaczki po Indiach – pełnej zapachów i dźwięków; kolażem napotkanych pieśni, melodii, przemyśleń, a także niezliczonych westchnień nad poezją i filozofią Dalekiego Wschodu.

Bio

Zespół TARA GAYAN tworzy troje interdyscyplinarnych artystów: Agnieszka Mendel, Maciej Hanusek i Michał Brańka. Ich twórczość inspirowana jest myślą dalekowschodnich muzyków, poetów i filozofów, no i pobrzmiewa kinem drogi. Sami kochają włóczęgi po świecie  – zarówno w praktyce jak i palcem po mapie – i swoje niezwykłe odkrycia utrwalają w kryształkach dźwięku i słów.  Wszyscy mocno wierzą w uzdrawiającą moc miłości i dobrych czynów.
Po latach przyjaźni i wpółpracy przy różnych projektach, stworzyli swój własny niepowtarzalny muzyczny świat TARA GAYAN (w wolnym tłumaczeniu z języka hindi – “pieśni z gwiazd”), sięgając do rozmaitych technik, stylów i środków wyrazu, czerpiąc z bogactwa przebytych doświadczeń artystycznych (Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Muzyka Sfer, Yaron Trio, The Gate, Street Art Masters, Czerwone Noski Klown w Szpitalu, Teatr Próg).
Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą “Indian Stories”, którą poprzedzają trzy single wydane końcem roku 2021 – “Tribute to Life”, “Radość i “I Know Not”.

 

MUZYKA (STREAMING)

http://ffm.to/TARAGAYANtribute

https://ffm.to/TARAGAYANradosc

https://ffm.to/TARAGAYANknow

 

 

Dołącz do nas! Kup bilet