Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Szyszka i Przyjaciele

Temat: koncert

Grają ze sobą niedługo, ale każdy z muzyków, przebył już wcześniej spory kawałek muzycznej podróży. Połączyła ich miłość do improwizacji, kosmicznych, elfickich dźwięków i afirmacyjny wydźwięk strony tekstowej. Ich koncerty to mieszanka żywiołów. To ogień i woda, bajkowość, eteryczność. To Niebo i Ziemia. Swoją muzyką przenoszą nas do różnych światów. A tam mieszkają wróżki, Szamani, Czarny blues i zaśpiew Tuarega……

„Tak, Pani Muzyka zabiera nas w swoje objęcia i….. prowadzi, tam gdzie chce…..

A my zapraszamy Was do tej podróży po wielu wymiarach.

Nasza muzyka jest do słuchania i czucia….. Do oglądania Sercem….”

Podczas koncertu zachęcamy do wspólnego śpiewu, ruchu, kołysania się. Można siedzieć, leżeć, zasnąć, odpocząć…… albo odlecieć przy bębnach szamańskich……

Będzie improwizacja, trochę wcześniej skomponowanych utworów…… trochę transu, trochę pięknych kojących melodii.  Zdarza się, że zagramy czarnego bluesa z delty Misissipi lub szamańską inuicką pieśń z Północy….. Zaśpiewamy wspólnie: “Ty to ja” i nowe kompozycje.

Nasze koncerty, to podróż w nieznane…… czasem sami nie wiemy dokąd popłyniemy……

Zespół w składzie:

Anna Szyszka (wokal, gitara, bęben) – zabiera do świata snów i wielowymiarowych kosmicznych przestrzeni. Snuje opowieści ze świata elfów i dew. Śpiewa z przepływu w ludzkich i anielskich językach. Zaśpiewa też swoje kompozycje.

Jeremi Gromada (gitara, bęben) – swoimi  magicznymi  i lirycznymi kompozycjami ukoi nasze serca, odświeży czucie i wewnętrzne “podróźowanie”.

Agnieszka Zielińska (gitara, piano) – porywa temperamentem, wirtuozerską grą, rytmem i ogniem. Zagra nam swoje kompozycje i muzykę, która “urodzi” się na miejscu.

Michał Kaza (cajon, djembe, hang drum, perkusjonalia) – doda rytm i puls. Podkręci kosmiczne „silniki”.

Gosza Szyłejko (chórki, perkusjonalia, taniec) – harmonią głosu wesprze cały projekt.

Notka biograficzna:

Zespół gra ze sobą od dwóch i pół roku. Gramy, medytujemy, improwizujemy podczas festiwali, medytacji, ceremonii. Bardzo ważnym koncertem było dla nas wsparcie muzyczne podczas Ceremonii Otwarcia Festiwalu Wibracje i zagranie utworu „Ty to ja”

Anna Szyszka – autorka piosenek, malarka, twórczyni bębnów szamańskich. Śpiewa i gra na gitarze i bębnach. Aktualnie pracuje nad swoją autorską płytą. Współpracowała z wieloma zespołami:Swingful Trio, chórami gospel. Stworzyła muzykę do spektakli tanecznych. Prowadzi od lat zajęcia pracy z głosem “Melodia Duszy”. Koncertuje z zespołem Szyszka Band i Jaśmin ( z Jeremim)

Agnieszka Zielińska – dyrygentka, pianistka, gitarzystka, kompozytorka. Jej działalność koncertowa obejmuje zarówno wykonania muzyki komponowanej oraz improwizacje inspirowane jazzem, bluesem oraz muzyką filmową. Współpracowała ze studiem Centrum Produkcji Filmowo Telewizyjnej – ATM Studio – działem muzyki filmowej. Komponowała do TVP muzykę filmową. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych. Współpracowała ze studiem Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncerty z muzyką improwizowaną zajmują coraz więcej miejsca w jej zawodowym kalendarzu.

Jeremi Gromada – muzyk, gitarzysta i bębniarz. Wypracował swój niepowtarzalny styl muzyczny, który pomaga odbiorcom poszerzyć wewnętrzną synestezję. Grywa na Festiwalach, warsztatach ruchowych i ceremoniach. Nie raz słyszeliśmy porównanie Go do Estasa Tonne. Wielce utalentowany, wrażliwy i czujący gitarzysta. Współtworzy z Anną Szyszką zespół Jaśmin.

Michał Kaza – mutltiinstrumentalista, gra na cajonie, djembe. Współtworzy Ceremonie i praktyki Movement Medicinei  Freedance.

Gosia Szyłejko – wokalistka, aktorka Olsztyńskiego teatru ulicznego, solistka zespole pieśni i tańca Kortowo. Prowadzi Ceremonie zaślubin w duchu słowiańskim. Instruktorka gimnastyki słowiańskiej. Przytulaczka dzieci i drzew.

Linki do nagrań:

Anna Szyszka – Ty to ja

https://youtu.be/oZjXkQLY9Rk

Anna Szyszka –  Feniks

https://youtu.be/sQkzzfzjMIA

Anna Szyszka , Jeremi Gromada  – Marzyciele

https://youtu.be/o1ayE_gfFIs

Anna Szyszka – Gaja

https://youtu.be/TNloe9bdsM4

Jaśmin ( Szyszka, Gromada) – November

https://youtu.be/ANL95mPMjzc

Dołącz do nas! Kup bilet