Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Strefa Malucha

Temat: zajęcia dla dzieci

Co roku Festiwal Wibracje odwiedza coraz więcej rodzin z dziećmi. Nie ma się co dziwić, atmosfera wydarzenia sprzyja. A do tego dzieci do 13 r. ż. nie płacą za wstęp. Zatem w tym roku strefa będzie naprawdę duża. Organizatorzy przygotowują program tak, aby jednocześnie aktywną opieką można było objąć około 60 dzieci. Dodatkowo i niezależnie będzie działał dziecięcy małpi gaj, z którego dzieci będą mogły skorzystać pod opieką rodziców.

Strefa malucha będzie działała codziennie (za wyjątkiem niedzieli) od 10:00 do 18:00. Przez cały czas dziećmi będzie opiekować wykwalifikowana kadra pedagogów. Strefa umiejscowiona będzie tam, gdzie rok temu, czyli przy gastronomii. Rodzice będą mogli zostawić dzieci na warsztatach, odbywających się w cyklach dwugodzinnych. Szczegółowy harmonogram zostanie umieszczony przy strefie i dodatkowo ogłaszany ze sceny. Dzieciaki będą zaopatrywane w opaski tyvex, na których wpisane będą nr tel. do rodziców.

Program, aktywność i jakość zajęć koordynują wychowawcy w nurcie edukacji demokratycznej, Montessori, czy szkoły Waldorfskiej. Przygotowane są animacje i warsztaty, które będą odbywały się w namiocie o powierzchni 220m2 i poza nim.

Na festiwalu organizowane będą także zabawy z bańkami mydlanymi, które stworzą niesamowitą atmosferę szaleństwa i zabawy. Uczestnicy będą mogli sami przy pomocy kijków robić bańki. Zabawa taka uczy wytrwałości, dokładności i współgrania nawet z delikatnym powiewem wiatru.
www.facebook.com/sztukatworzeniaht

strefa malucha

W tym roku strefę malucha koordynują twórcy projektu edukacyjnego Wioski. Inicjatorka projektu, Aleksandra Kozera, prowadzi na Wibracjach swój niezależny wykład: „Rewolucja zaczyna się w edukacji. Jak lokalne społeczności, empatia i szacunek mogą uratować świat.”

Wioski – pasja do działania we wspólnocie

Chcemy, aby wszystkie dzieci w Polsce miały dostęp do środowiska edukacyjnego opartego na zabawie i relacjach;  przestrzeni, gdzie ich cudowne pomysły oraz człowieczeństwo będzie celebrowane, po to, by stworzyć jak najlepsze możliwości ich rozwoju społecznego, fizycznego i poznawczego. Chcemy, aby rodzice czuli się wspierani i szanowani w ich niezwykle trudnej roli pierwszych nauczycieli, ale też wolni w dokonywaniu wyborów dotyczących ich życia zawodowego. Chcemy, aby każdy pedagog edukacji wczesnodziecięcej w Polsce był doceniony, szanowany i wspierany w swojej ścieżce rozwoju.

Wioski

To, co różni nas od tradycyjnej formy opieki nad dzieckiem, to przede wszystkim duża uważność na jego potrzeby emocjonalne i fizyczne, szanowanie granic i świadome dbanie o jego rozwój w trakcie zabawy. Dziecko w takim miejscu może czuć się bezpieczne i szanowane, a rodzice mogą być spokojni, bo ich maluch ma się dobrze, nawet gdy ich nie ma w pobliżu.

Wioski to bliskościowe miejsca doceniające edukację i rodzicielstwo bliskości, w których jest miejsce na wszystkie emocje i przestrzeń na nazywanie ich i wyrażanie. Nie wartościujemy emocji na złe i dobre, raczej na przyjemne i nieprzyjemne. Tworzymy ciepłe środowiska odpowiadające na naturalne potrzeby rozwojowe dziecka, ich samopoczucie i prawo do samostanowienia. Nie używamy języka przemocowego (nie wolno! nie rób tego!), nie stosujemy kar i nagród, ale dbamy o zdrowe granice i bezpieczeństwo dzieci.

Wioski to miejsca opieki i edukacji dla maluchów oraz przedszkolaków oparte na wartościach rodzicielstwa bliskości, komunikacji Porozumienia bez Przemocy i filozofii pedagogicznej Reggio Emilia.

Na Festiwalu możecie spodziewać się tych wszystkich form aktywności, od malowania farbami przy użyciu rąk, nóg i całego ciała, zabaw z wodą, gliną, dźwiękiem.

Będziemy doświadczać, odkrywać i inspirować. Bawić się cieniem, kształtami, cieszyć z dźwięków uderzania drewnianą łyżką w naczynia. Dotykać, zgniatać, tańczyć, ślizgać się, tupać, śpiewać. Czytać, słuchać, malować, rysować, sklejać. Na miejscu będzie czekał na Was namiot pełen ciekawych rzeczy, by móc doświadczać i cieszyć się wzajemnym towarzystwem. Będą różne strefy, gdzie każdy maluch znajdzie dla siebie miejsce. Przywitają Was nasi wioskowi pedagodzy, który z wielkim sercem i zaangażowaniem wprowadzą Wasze dziecko w magiczny świat eksploracji, inspiracji i zabawy. A gdy będzie potrzeba usłyszenia czy przytulenia, możecie być pewni, że zrobimy to z uważnością i empatią 🙂

Dołącz do nas! Kup bilet