„Strefa Celu” co to oznacza ? Dla mnie jako łucznika strefa celu znajduje się tam gdzie znajduję się ja.
Strefa Łucznictwa prowadzona jest przez Mistrza Świata w łucznictwie konnym – Norberta Kopczyńskiego!
Mogę trafiać w cel idąc po ulicy czy jadąc tramwajem, to technika wizualizacji. Gdy staję przed tarczą to nie trafię w nią bo chcę, zrobię to tylko z miejsca w którym stoję wykonując powtarzalne sekwencje we właściwym ustawieniu względem celu. Ufając pamięci mięśniowej i skupiając się na oddechu, szukam równowagi pomiędzy prawą a lewą stroną ciała.
Teraz moment najważniejszy, czyli brak najważniejszego momentu :), umysł nie może drgnąć w żadnym momencie, paradoksalnie napięcie umysłu obniża się gdy w tym samym czasie napięcie luku rośnie, i pada strzał, ale nie wywołany naszym impulsem lecz spowodowany wypełnieniem się siły w naszym ciele, nawiązując do japońskich metafor, kropla ugina liść, ale gdy sięgnie krańca możliwości napięcia łodygi musi spaść. Dzieje się to w sposób naturalny, bez gwałtowności, nie ważne jest więc to czy strzała doleci do celu, tylko w jaki sposób…..ludzie uprawiający łucznictwo są zgodni co do jego terapeutycznego aspektu, łucznictwu towarzyszy stan wyciszenia, następuje odpoczynek od myślenia, aż do pojawienia się uczucia PUSTKI.
Podczas warsztatów, będę pokazywał łuki i strzały z różnych obszarów świata i tłumaczył na czym polegają różnice między nimi. Zaprezentuję również różne techniki strzelania. W drugiej części zapraszam uczestników, żeby namacalnie zmierzyli się z zagadnienie łucznictwa, bo najlepiej zdobywa się wiedzę przez doświadczenie.
Norbert Kopczyński poprowadzi Strefę celu na Wibracjach po raz trzeci.
Po ukończeniu ASP w Łodzi zajął się łucznictwem i 29 lat temu jako pierwszy w Polsce zaczął uprawiać Łucznictwo Konne. Norbert jest jedynym łucznikiem konnym na świecie, który dwukrotnie w 2009 i 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Sokcho w Korei kolebce koreańskiego ŁK.
Był twarzą X jubileuszowych MŚ. które odbyły się w Seulu. Cieszy się dużym autorytetem na świecie szczególnie w Korei, Jordanii (wyjazd na zaproszenie króla), Turcji, Australii, Japonii, USA, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Malezji, Iranie, Chinach, Mongolii. Stał się niejako ambasadorem polskiej szkoły ŁK. na świecie.
Do największych sukcesów szkoleniowych należy doprowadzenie zawodników kadry Australii do zdobycia dwóch złotych medali na MŚ. w Korei w 2015 roku. W 2017 kolejne szkolenie zaowocowało obroną tytułu.
Łucznictwo konne przysparza Polsce wielu medali, obecnie na świecie rozwija się ono bardzo dynamicznie i rośnie jego poziom. Przestaje ono być zabawą a zamienia się w wyczyn. W 2016 w roku w Korei weszło ono jako dyscyplina do programu Olimpiady Sztuk Walk.