Przedchrześcijańskie wierzenia Słowian

Temat: "Rodzimowiercy na swoim"

Rodzimy Kościół Polski (www.RKP.org.pl) jest najstarszym funkcjonującym ugrupowaniem rodzimowierczym, nawiązujący do etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeń Słowian. Za prekursora swojej działalności uznaje Zoriana Dołęgę-Chodakowskiego, który jako pierwszy w erze nowożytnej głosił na terenach Słowiańszczyzny hasła powrotu i kontynuacji rodzimej wiary i kultury. W 1995 roku związek został oficjalnie zarejestrowany jako pierwsza powojenna organizacja rodzimowiercza w Polsce. Obecnie pozostaje największym i najbardziej aktywnym środowiskiem dbającym o zachowanie i kontynuacje rodzimych tradycji. W ciągu roku organizuje liczne rodzimowiercze święta i spotkania.

Współtworzy i w współuczestniczy w takich projektach jak „Wioska Słowiańska” na ASP podczas zeszłorocznego Przystanku Woodstock, Stołeczny marsz Powitania Wiosny, Słowiański Tydzień Przetrwania czy Akademia Żerców. Czynnie angażuje się w ochronę środowiska a także zabezpieczenie dawnych, historycznych, przedchrześcijańskich miejsc kultu.
W 2015 roku Rodzimy Kościół Polski rozpoczął swój sztandarowy projekt „Rodzimowiercy na swoim”
(www.Rodzimowierca.pl), który zakłada pozyskanie ziemi na sprawowanie celów kultowych, organizację świętego gaju oraz budowę chramu. W ramach Festiwalu Wibracje reprezentanci związku przybliżą wiarę naszych słowiańskich przodków, panteon bóstw i demonologię, podejście do koncepcji duszy i zaświatów, cztery cykliczne, główne święta, a także sam współczesny ruch rodzimowierczy. Prelegenci chętnie podpowiedzą również na wszelkie pytania przybyłych na wykład słuchaczy. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z etniczną, słowiańską wiarą i kulturą.

Dołącz do nas! Kup bilet