Sprzedaż biletów kończy się za

Piotr Matejuk

Temat: Psychoterapia, psychodeliki, hipnoza // Jak działa pamięć w transie hipnotycznym?

Porozmawiamy o wartości i wiedzy rdzennych kultur, które używały psychodelików od tysięcy lat. Omówimy mechanizmy działania i potencjał terapeutyczny m.in. psylocybiny, MDMA, ketaminy w świetle aktualnej wiedzy naukowej a także zastanowimy się, jak rozwijać się będzie terapia wspomagana psychodelikami w najbliższych latach.

O wykładzie „Psychoterapia wspomagana psychodelikami

– gdzie mądrość rdzennych kultur spotyka się z neurofizjologią”:

 

Wykład dotyczyć będzie najnowszych odkryć naukowych z dziedziny psychoterapii wspomaganej psychodelikami. Spojrzymy na czynniki uzdrawiające w procesie psychodelicznym z perspektywy neurofizjologii, psychologii, relacji terapeutycznej.

Porozmawiamy o wartości i wiedzy rdzennych kultur, które używały psychodelików od tysięcy lat. Omówimy mechanizmy działania i potencjał terapeutyczny m.in. psylocybiny, MDMA, ketaminy w świetle aktualnej wiedzy naukowej a także zastanowimy się, jak rozwijać się będzie terapia wspomagana psychodelikami w najbliższych latach.

O wykładzie „Regresja, amnezja, hipermnezja

– jak działa pamięć w transie hipnotycznym?”:

Wykład poświęcony będzie roli pamięci w transie hipnotycznym. Podczas prezentacji, skupimy się na trzech ważnych kwestiach: regresji, amnezji i hipermnezji, które są związane z różnymi aspektami funkcjonowania pamięci w stanie hipnozy.

Regresja to proces cofania się w czasie, w którym hipnotyzer prowadzi osobę w transie do wydarzeń z przeszłości. Omówimy, jak regresja wpływa na proces hipnoterapeutyczny, jakie korzyści i potencjalne zagrożenia niesie ze sobą ta technika hipnotyczna oraz jak wiąże się z tzw. regresją do poprzednich wcieleń.

Amnezja, czyli utrata pamięci, to kolejny aspekt funkcjonowania pamięci w stanie hipnozy. Przedstawimy, jak hipnotyzerzy wywołują ten fenomen transowy i czy możliwe jest wykasowanie wspomnień w czasie sesji hipnozy.

Hipermnezja, czyli zwiększenie zdolności do zapamiętywania, jest kolejnym aspektem, który zostanie omówiony w trakcie prezentacji. Podamy przykłady, jak hipnotyzerzy używają hipermnezji, aby pomóc osobom z problemami z pamięcią czy koncentracją.

Na wykładzie omówimy także badania naukowe dotyczące neurologicznego spojrzenia na działanie określonych obszarów mózgu w stanie hipnozy.

Piotr Matejuk  poprowadzi w środę warsztat „Autohipnoza w praktyce” w Strefie Umysłu, godz. 14:00 – 15:30 orazJak skutecznie pomagać ludziom?” w niedzielę, godz. 12:00 – 13:30.

O prelegencie:

Hipnoterapeuta, terapeuta psychodeliczny w trakcie certyfikacji MAPS, trener, współtwórca Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii, doktorant w Instytucie Psychologii PAN, członek Society for Clinical & Experimental Hypnosis oraz European Society of Hypnosis. Autor książki „Autohipnoza – bliskie spotkania z samym sobą”. Uczestnik Psychedelic – Assisted Therapy Training w Boulder, Colorado (USA).

Jedyny w Polsce członek Society for Clinical & Experimental Hypnosis. Piotr występuje w mediach jako ekspert hipnoterapii. Gościł do tej pory m.in. w Pytaniu na Śniadanie, Programie 3 Polskiego Radia, TOK FM, Radiu Złote Przeboje czy Superekspressie. Publikuje również na łamach specjalistycznego czasopisma nr 1 dla psychologów w Polsce – Psychologii w Praktyce a także mediach sportowych, gdzie opowiada o hipnozie w sporcie.

Zaproszenie na festiwal:

http://www.piotrmatejuk.pl

www.hipnoterapia.edu.pl

Psyche Soma

 

Naturaya

Dołącz do nas! Kup bilet