Naturalnie Naturalni

Temat: Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne i naturalna kąpiel, czyli czym i dlaczego się myć, jak często i jakich używać do tego składników. Na koniec rozluźniające, pachnące warsztaty z tworzenia kul do kąpieli.
Zapraszamy na niezwykle praktyczne warsztaty tworzenia ekologicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, wyniesiecie własnoręcznie wykonane kosmetyki.

Te warsztaty to krok do samowystarczalności i eliminacji z naszego życia szkodliwych składników i niepotrzebnej chemii. Jeżeli zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sport, dbamy o jakość życia naszej rodziny, warto też zastanowić się, co codziennie wcieramy sobie w skórę. Wraz ze wzrostem świadomości i zainteresowania ekologiczną pielęgnacją i wszystkim, co ma swoje źródło w naturze, coraz więcej osób decyduje się na szukanie alternatyw dla drogich i
nieskutecznych drogeryjnych kosmetyków oraz chemicznych leków i antybiotyków. Odkrywanie tajników tworzenia własnych receptur, oprócz walorów praktycznych, jest również niezwykle wciągające i fascynujące.

W trakcie naszych warsztatów najmocniejszy akcent stawiamy na proste, sprawdzone i łatwe do samodzielnego powtórzenia receptury, bazujące na naturalnych, ekologicznych składnikach. Uczymy jak czytać składy kosmetyków, czego się w nich wystrzegać. Kiedy poznamy te tajniki, zaczniemy porównywać składy, przekonamy się jak duże pieniądze do tej pory płaciliśmy za ​marketing.

Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, wyniesiecie własnoręcznie wykonane kosmetyki.
Takie kosmetyki domowej produkcji to wspaniały prezent dla najbliższych na każdą okazję 🙂

Wykład:
2. Siej Ferment! szeroko pojęta sztuka fermentacji:
kiszenie, octy, kefiry/jogurty, probiotyki, napoje fermentowane, zakwas,
kiełkowanie zbóż itp. i ich wpływ na zdrowie, jelita, organizm w ogóle

Dołącz do nas! Kup bilet