Sprzedaż biletów kończy się za

Marek Baliński

Temat: Ciało Tai Chi: Między ruchem a ciszą – praktyka Yin i Yang w ciele

O warsztatach:

Poranna praktyka Tai Chi

Każdego poranka zapraszamy na wspólną praktykę Tai Chi – spokojny, świadomy ruch, który budzi ciało, wycisza umysł i porządkuje energię na resztę dnia. To otwarta sesja dla każdego – bez względu na doświadczenie.

Jeśli poczujesz, że chcesz więcej, zapraszam Cię na warsztaty „Ciało Tai Chi” gdzie pracować będziemy głębiej: nad strukturą, czuciem i jakością poruszania się na bazie unikalnych metod pracy z ciałem w Tai Chi.

Ciało Tai Chi: Między ruchem a ciszą – praktyka Yin i Yang w ciele

Tai Chi to sztuka harmonii przeciwieństw – ruchu i bezruchu, miękkości i siły, oddania i stabilności.

Na tym warsztacie doświadczysz, jak zasady Yin i Yang manifestują się w ciele poprzez zmianę ciężaru, wewnętrzne napięcia i rozluźnienia, a także subtelną pracę w relacji z partnerem.

To praktyka odczuwania, nie naśladowania – gdzie cisza jest równie ważna jak działanie, a każdy gest staje się świadomym wyborem.

 

Ciało Tai Chi: Od wewnątrz na zewnątrz – struktura, przepływ i ekspresja ruchu

W Tai Chi ciało jest jak jedwabna nić – napięta, ale elastyczna, płynna, ale zakotwiczona w strukturze.

Podczas tego warsztatu będziemy pracować nad spiralnym przepływem energii, znanym jako rozwijanie jedwabiu (chan si jin), który łączy wnętrze z zewnętrznym ruchem.

Zgłębisz odczuwanie połączeń w ciele – od stóp aż po dłonie – i nauczysz się, jak wewnętrzna organizacja ciała wpływa na lekkość, stabilność i ekspresję.

To praktyka, która buduje siłę bez napięcia, i prowadzi do ruchu, który płynie, zamiast być wykonywany.

O prelegencie:

Założyciel Akademii Chen Taijiquan, będącej oficjalną filią głównej szkoły rodziny Chen – Chenjiagou Taijiquan Xue Xiao. Praktykę taiji rozpoczął w wieku 14 lat od stylu Yang a w 1996 roku rozpoczął naukę stylu Chen. Nauczycielem jest od ok 35 lat. Doświadczenie posiada również w innych stylach m. in. karate, gongfu, aikido. W 2006 roku w ceremonii baishi w świątyni rodziny Chen w Chinach został przyjęty do grona „wewnętrznych” uczniów Grandmastera Chen Xiaowanga. Jest również uczniem Grandmastera Chen Xiaoxinga, mistrzów Chen Ziqianga i Wang Haijuna. Zaangażowany w rozwój stylu Chen taijiquan w Polsce prowadzi seminaria, pokazy, szkolenia i zaprasza najlepszych mistrzów do kraju. W 2007 roku uzyskał 5 stopień mistrzowski duan przyznany przez Chiński Związek Wushu. Uzyskał także państwowe uprawnienia trenera sportu wushu oraz stopień sędziowski. On sam oraz zawodnicy Akademii Chen Taijiquan byli wielokrotnie utytułowani złotymi medalami podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Wushu w taijiquan. Posiada uprawnienia terapeuty różnych form leczenia wschodniego m.in. yumeiho, reiki, masażu.

Więcej na: www.stylchen.pl

 

Dołącz do nas! Kup bilet