Sprzedaż biletów kończy się za

Małgorzata Jakubczak, Bogna Gąsiorowska

Temat: Uważna Szkoła – szczęśliwe dziecko!

O warsztacie:

Szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy o świecie, ale także przestrzeń do samopoznania i rozwijania umiejętności życiowych, niezbędnych do dobrego funkcjonowania w szkole i w dorosłym życiu oraz budowania zdrowych relacji rówieśniczych.

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich, którym zależy na wychowywaniu szczęśliwych, mądrych i odpornych dzieci, na wyjątkowy warsztat. Na przykładzie projektu „Uważna Szkoła” pokażemy, jak mindfulness wnosi pozytywne zmiany w edukacji. Uczestnicy nauczą się podstawowych technik mindfulness, które pomogą radzić sobie ze stresem i poprawić komunikację. Będzie również czas na refleksje i odpowiedzi na pytania.

Główne tematy warsztatu:

  • Kompetencje przyszłości: Jak uważni nauczyciele mogą przygotować uczniów do wyzwań współczesnego świata.
  • Przykład a nie wykład: Wzmacnianie siebie i działań wychowawczych poprzez własną praktykę uważności.
  • Uważna komunikacja: Podstawy tworzenia pozytywnego klimatu w szkole.

Podczas warsztatu nauczycie się podstawowych ćwiczeń mindfulness, które pomogą radzić sobie ze stresem i poprawić komunikację z innymi.

Warsztat będzie prowadzony przez nasz zespół: Małgorzata Jakubczak i Bogna Gąsiorowska

O prowadzących:

Małgorzata Jakubczak

Pedagożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (1984), specjalistka w rozwijaniu umiejętności psychospołecznych dorosłych. W 2009 roku, jako pierwsza Polka, uzyskała certyfikat nauczyciela MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) w The Institute for Mindfulness-Based Approaches. Założyła i prowadziła Fundację Polski Instytut Mindfulness, dbającą o najwyższe standardy edukacyjne dla nauczycieli MBSR. Wykładowczyni i mentorka w The Institute for Mindfulness-Based Approaches, prowadzi treningi mindfulness, warsztaty i odosobnienia. Tworzy programy integrujące mindfulness z psychoedukacją i promocją zdrowia psychicznego. Współautorka programu Uważna Szkoła. Autorka książek „Rozwijanie uważności na co dzień” (2010) i „Odkrywanie mindfulness – szczerze o medytacji uważności” (2023).

Bogna Gąsiorowska
W latach 2019-2023 pełniła funkcję prezeski oraz zasiadała w Radzie i Zarządzie Polskiego Instytutu Mindfulness. Jest doświadczoną nauczycielką i mentorką mindfulness, specjalizującą się w kursach MBSR, MBCL, prowadzeniu odosobnień. Współautorka projektu UWAŻNA SZKOŁA, wdrażającego uważność w polskiej edukacji. Wykładowczyni i mentorka w Studium Nauczycielskim MBSR. Tworzy innowacyjne programy psychoedukacyjne integrujące mindfulness i compassion, wspierając osobisty dobrostan i równowagę życiową. Prelegentka na międzynarodowych konferencjach Psychologii Pozytywnej, współautorka artykułu “Transforming 21st-century Leader Competencies by Developing Mindfulness”. Propagatorka uważnego przywództwa w organizacjach i edukacji. Angażuje się w Calmbell.eu w promocję dobrostanu poprzez wdrażanie – programów opartych na uważności (MBIs) oraz kampanie promujące zdrowie psychiczne, takie jak “Zadbaj o to, co jest w środku” realizowane we współpracy Polskiego Instytutu Mindfulness z Answear.com.

Dołącz do nas! Kup bilet