Maki – duchy lasów i polan przybywają, aby nasycić dusze i serca głęboką, etniczną wibracją w gitarowo-elektronicznej manifestacji. Niosą ze sobą przygotowany przez Szeptuchy wywar z dźwięków – Makiwarę. Koncert zabierze Cię w soniczną podróż do miejsc. w których Maki odnalazły piękno i mądrość wszechświata. Andaluzyjski ukrop i tętent kopyt pędzących przez pustynię arabskich koni czy śnieżna polana i polarna zorza na krańcach nordyckich krain, to tylko niektóre z doświadczeń, jakich możesz się spodziewać. Jak każda, także i ta podróż będzie duchowo-psychologicznym procesem, przeprowadzonym poprzez oczyszczający taniec i wspólną zabawę.
Makiwara to mieszanka muzyki etnicznej z różnych zakątków świata, z rockowo elektroniczną energią. Idzie pod prąd względem panujących w głównym nurcie trendów. Zespół tworzą podróżnicy, pochodzący z różnych części Europy, których trasy przypadkiem przecięły się w Warszawie.
Do ich wielkich inspiracji należy kontakt z naturą, budowanie relacji i poszukiwanie duchowości.
Także sprzeciw wobec industrializacji i instrumentalnemu traktowaniu życia. Członkowie Makiwary znani są ze składów takich jak takich Ignu, Jah Love SoundSystem, Temple of Daikini. Zanosili muzykę nie tylko do klubów czy na festiwale. ale także na ulice europejskich miast.
Obecnie skład tworzą: Pat Tarajko – Gitara, Laura Gantner – skrzypce i wokal, Saksofon – Łukasz Bareja, Jan Szegda – Bas oraz wokal, Cyryl Skiba – Perkusja i sampling oraz Phao Sanato – wokal i elektronika.
W swojej muzyce nie boją się sięgać po soniczne przyprawy z całego świata. Ich pierwszy singiel o tytule „Baobab” został bardzo dobrze przyjęty – ponad 310 000 wyświetleń na Youtube. Zespół wypuścił niedawno dwie kolejne piosenki – „High above the ground” i „Arda” które puszczane były m.in. w Antyradiu. Odbiór muzyki był bardzo pozytywny także na festiwalach (min. Bieszczadoza festiwal) na których Makiwara występowała w roku 2020. Maki nie przejmują się pandemią, realizując w swoją wizję w zgodzie ze sobą i naturą 🙂
Posłuchaj: