Celem panelu jest najpierw określenie granic systemu, za którymi jego niekontrolowany rozwój zaczyna nam zagrażać. Następnie omówimy teoretyczne i praktyczne modele zachowań, działań, które mają na celu bezpieczne uniezależnienie się od najbardziej niewygodnych i niezdrowych zależności.
Na początku zdefiniujemy samo pojęcie systemu i określimy jego rozmywające się obszary brzegowe. Przyjrzymy się trochę historii państwowości i gospodarki żeby uzmysłowić sobie wektor zmian, co pozwoli na ekstrapolowanie w przyszłość.
Opowiemy o różnych obszarach, gdzie stykamy się z systemem: ekonomia, suwerenność żywieniowa, opieka zdrowotna, edukacja, społeczność i władza, głównie ta administracyjna.
Walcząc z systemem w pewien sposób go zasilamy, dajemy powód do mobilizacji jego obrońców. Natomiast kiedy podejmiemy sekwencję decyzji i konsekwentnych działań zgodnych z prawem i dla nas dostępnych możemy się znacznie usamodzielnić i uniezależnić. Będziemy zatem modelować różne praktyczne metody funkcjonowania obok systemu. Porozmawiamy o zasobach niezbędnych do rozcięcia najbardziej niezdrowych i krępujących nas więzów: zagadnienia prawne, podstawowa wiedza o żywności, uprawie roślin czy edukacji i społeczeństwie.
Po panelu kolejny slot został zarezerwowaliśmy na swobodne spotkania i rozmowy między uczestnikami z udziałem prelegentów.
Miłośnik gór, Natury i braci mniejszych.
Pomysłodawca i współtwórca Związku Wyznaniowego Wyznawcy Słońca, w którym pełni funkcję Naczelnego Pierwszego. Od lat podąża drogą bliską Ziemi i światłu, łącząc duchowość z uważną obecnością w świecie przyrody. Z sercem otwartym na życie, inspiruje do powrotu do prostoty, harmonii i wewnętrznej prawdy.
Więcej na wyznawcyslonca.ws