Jak działają substancje psychoaktywne? Czym jest i jak wpływa na nasz umysł ayahuasca, peyotle czy amanita? Czy enteogeny zabierają nas do innych wymiarów, do świata duchów, czy to tylko halucynacje wywołane zaburzeniami chemii mózgu?
Podczas panelu pochylimy się nad tymi zagadnieniami. Postaramy się znaleźć prawdę i odpowiedzieć na pytanie czy obecna neuropsychologia odziera z magii pradawne substancje psychodeliczne, czy wręcz odwrotnie – tę magię potwierdza.
Przedstawimy wyniki najnowszych badań z wykorzystaniem EEG oraz funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Omówimy doświadczenia i ciekaw przypadki opisywane przez psychiatrów, neurobiologów i szamanów.
Celem panelu jest najpierw określenie granic systemu, za którymi jego niekontrolowany rozwój zaczyna nam zagrażać. Następnie omówimy teoretyczne i praktyczne modele zachowań, działań, które mają na celu bezpieczne uniezależnienie się od najbardziej niewygodnych i niezdrowych zależności.
Na początku zdefiniujemy samo pojęcie systemu i określimy jego rozmywające się obszary brzegowe. Przyjrzymy się trochę historii państwowości i gospodarki żeby uzmysłowić sobie wektor zmian, co pozwoli na ekstrapolowanie w przyszłość.
Opowiemy o różnych obszarach, gdzie stykamy się z systemem: ekonomia, suwerenność żywieniowa, opieka zdrowotna, edukacja, społeczność i władza, głównie ta administracyjna.
Walcząc z systemem w pewien sposób go zasilamy, dajemy powód do mobilizacji jego obrońców. Natomiast kiedy podejmiemy sekwencję decyzji i konsekwentnych działań zgodnych z prawem i dla nas dostępnych możemy się znacznie usamodzielnić i uniezależnić. Będziemy zatem modelować różne praktyczne metody funkcjonowania obok systemu. Porozmawiamy o zasobach niezbędnych do rozcięcia najbardziej niezdrowych i krępujących nas więzów: zagadnienia prawne, podstawowa wiedza o żywności, uprawie roślin czy edukacji i społeczeństwie.
Po panelu kolejny slot został zarezerwowaliśmy na swobodne spotkania i rozmowy między uczestnikami z udziałem prelegentów.
Organizator Festiwalu Wibracje, z wykształcenia archeolog i dziennikarz, hobbystycznie podróżnik – filmowiec, miłośnik staropolskiej kuchni wegetariańskiej. Kibicuje naukowcom w pracach nad połączeniem modelu standardowego mechaniki kwantowej z teorią względności. Popiera grawitację i zdrowy rozsądek. Brakuje mu czasu na regularne uzupełnianie profilu na fb, preferuje życie w realu. Od 2021 roku ojciec swojej ukochanej córeczki.
Sprawdź innych biorących udział w dyskusji: