Sprzedaż biletów kończy się za

Karin Lesiak

Temat: Podążaj ścieżką radości i rozpocznij ją od jogi śmiechu

 

O warsztacie:

Radość to jedna z dróg do trwałego szczęścia i ważne jest, aby ta droga rozpoczęła się w twoim radosnym sercu, bez oczekiwania na zewnętrzne powody do śmiechu. Rozpocznij swoją  podróż radości z jogą śmiechu.
Dzieci śmieją się najczęściej i najbardziej naturalnie, bowiem one śmieją się z serca i dla samej radości angażując do tego całe swoje ciało.
Żyjemy w czasach kiedy nadmiar stresu prowadzi do wielu chorób. Odczuwamy nadmiar lęku i smutku, nieobce jest poczucie osamotnienia. Do przeciwdziałania takim stanom potrzebna jest wysoka odporność psychiczna, a ponieważ traktujemy życie bardzo poważnie, najwyższy czas i śmiech potraktować poważnie i wprowadzać go do naszego ciała i umysłu w sposób świadomy.
William James (1842-1910) odkrył, że zależność wpływu emocji na ciało i ciała na emocje.
„Nie musimy być szczęśliwi, by się śmiać, bowiem stajemy się szczęśliwi, gdy się śmiejemy”

Joga śmiechu to metoda, która wprowadza to zdanie w działanie, bowiem zakłada, że można śmiać się bez użycia żartów i niezależnie od stanu naszych emocji.  Ćwiczenia są inspirowane dziecięcą zabawą i teatrem improwizacyjnym. Dodatkowo połączone są z technikami oddechowymi. Sesja prowadzona jest w grupie w kontakcie wzrokowym, a to sprawia, że śmiech staje się zaraźliwy, naturalny i spontaniczny. Ruch wyzwala swobodna ekspresję śmiechu. Metodę opracował doktor Madan Kataria w 1995 roku, w Indiach. Podczas wykładu poznasz wpływ śmiechu na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz poznasz metodę wprowadzania radości do swojego życia. Przygotuj się na wykład, praktykę jogi śmiechu, medytację uśmiechu z serca oraz niespodziankę. Zabierz ze sobą wodę do picia, matę do relaksacji (dowolnie) i bądź.

O prelegentce:

Trenerka jogi śmiechu od 2013 roku. Szkolenie nauczycielskie ukończyła certyfikatem u twórcy metody doktora Madana Katarii.
Prowadzi szkolenia, warsztaty, sesje jogi śmiechu dla pracowników firm (program „Uśmiech w pracy”) oraz osób indywidualnych. Występuje na wielu prestiżowych konferencjach m.in. TEDx, International Happiness at Work Summit. Od wielu lat związana jest z Festiwalem Wibracje. Od roku 2014 wspólorganizowała spotkania networkingowe w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku (Warszawa) Współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się osobami starszymi, chorymi onkologicznie (dorosłymi i dziećmi). Współautorka kursu online i Dziennika Rozwoju „Wiem, czego chcę”.
W warsztatach i sesjach jogi śmiechu wzięło udział ponad 100 000 osób, które zyskały uśmiech i więcej naturalnej radości w życiu.

Dołącz do nas! Kup bilet