Zapraszam Cię na warsztat, na którym poznasz podstawy gry na bębnach obręczowych, a więc sposoby wydobywania dźwięków za pomocą dłoni, palców oraz pałki do bębna szamańskiego. Wprowadzę Cię w świat rytmów arabskich, tureckich oraz perskich (wykorzystywanych przez Sufich) jak również pokażę Ci jak tworzyć własne rytmy. Nauka gry na bębnie to także nauka śpiewu rytmów oraz wygrywania ich na własnym ciele. Poznamy zatem Indyjską technikę wokalizacji Konnakol oraz ćwiczenia z body percussion
Zamknij oczy, dotknij bębna i zacznij grać … wyrusz w podróż z bębnem. Bębny są jednym z podstawowych instrumentów w niemal wszystkich kulturach na świecie. Ich historia sięga ponad 5 tysięcy lat. Spotykamy je w codziennych obrzędach społeczności, jak również podczas ceremonii religijnych, podróży szamańskich. Bębny obręczowe znane są w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Każda kultura wypracowała własne rytmy i metody gry na tych instrumentach jak również różne ich odmiany. Zapraszam Cię na warsztat, na którym poznasz podstawy gry na bębnach obręczowych, a więc sposoby wydobywania dźwięków za pomocą dłoni, palców oraz pałki do bębna szamańskiego. Wprowadzę Cię w świat rytmów arabskich, tureckich oraz perskich (wykorzystywanych przez Sufich) jak również pokażę Ci jak tworzyć własne rytmy. Nauka gry na bębnie to także nauka śpiewu rytmów oraz wygrywania ich na własnym ciele. Poznamy zatem Indyjską technikę wokalizacji Konnakol oraz ćwiczenia z body percussion.
Efekt warsztatu możesz wykorzystać podczas indywidualnych medytacji z bębnem, w pracy z klientem podczas sesji muzykoterapeutycznych lub wspomagająco z innymi metodami terapii, pracy z grupami oraz naturalnie podczas wspólnego muzykowania i śpiewania.
Od kilkunastu lat moje życie skupione jest wokół bębnów. Moją pasją jest tworzenie uzdrawiającego dźwięku – muzykoterapia. Robię to kiedy wykonuję bębny szamańskie, bendiry, tamburyna i inne bębny obręczowe, kiedy gram na scenie lub podczas sesji muzykoterapeutycznych, a także kiedy prowadzę warsztaty gry na bębnach. Inspiracją dla mnie jest otaczający mnie świat przyrody, który sam w sobie jest pełen rytmu i wibracji. Moimi nauczycielami są lub byli wspaniali muzycy (m.in. Murat Coskun, Andrea Piccioni, David Saucedo Valle) a także same bębny – przez lata pracy z nimi nauczyłem się słuchać co mówią . Kiedy traktujesz bęben jako nauczyciela odwdzięcza Ci się po stokroć, jest zwierciadłem duszy.
Więcej o Jacku na: www.bebnyjackazelazka.pl