Grzegorz Korzeniec i Agnieszka Lamirowska

Temat: Dźwięki Ziemi i Przestrzeni - koncert

Dźwięk zawsze niósł w sobie magię. Historię, nieważne czy smutną czy radosną, z morałem czy bez. Najważniejszy zawsze jest ładunek emocjonalny jaki twórca wniósł w dźwięk podczas jego tworzenia, lub ładunek jaki czujesz słuchając. Każdy dźwięk jest osobną jednostką, osobnym bytem – łącząc je, kreujemy nowe światy, nowe historie. Lub odtwarzamy stare, każdy z nas przecież wie, że historia zatacza koła.

Nasz projekt to komunikacja zmysłów i uczuć, to harmonia przestrzeni w której wszyscy przebywamy, to dźwięki zrodzone z Ziemi: muszle, pióra, bębny, kryształy, minerały, flety, gongi. Kraina wyobraźni przepełniona żywiołami do której prowadzi szlak serca.

Dźwięki które tworzymy, rodzą się wewnątrz nas samych, są starannie wybierane poprzez intuicję, duszę, emocje oraz uczucia. Są manifestacją tego co żywe w każdym człowieku, dlatego też staramy się, aby nasze instrumenty były jak najbardziej organiczne, aby materiał z którego są wykonane powstał z Ziemi. Jeśli to możliwe, wykonujemy je własnoręcznie, nie tylko po to, aby lepiej zrozumieć naturę dźwięku, ale również, aby zrodził się on w naszych dłoniach kierowanych intencją.

Drogą, która prowadzi nas ku głębszemu zaufaniu własnym emocjom jest praca artystyczna każdego z nas. Malarstwo, śpiew, ceramika, grafika komputerowa i warsztatowa to nasze narzędzia medytacji, która wprowadza naszą istotę w głębsze zrozumienie i odczuwanie otaczającej nas rzeczywistości.

Doświadczenie zdobyte podczas procesu tworzenia jest niezbędne, aby stworzyć integralną całość łączącą przestrzeń, Ziemię, dźwięk, wibracje, uczucia i wszystko co czyni nas ludźmi.

Facebook FanPage Fraktale

Dołącz do nas! Kup bilet