Centrum Terapii Homa i Ekowioska Bhrugu Aranya

Temat: „”UZDRAWIAJ ATMOSFERĘ, ZIEMIĘ I SIEBIE”

Nasza wizja dotyczy globalnej ekowioski, ludzi różnych kultur, ras oraz religii pracujących razem by uratować naszą ukochaną Matkę Ziemię. W wizji tej nasza ekowioska manifestuje się jako miejsce pełne siły, gdzie uzdrowienie, ekologiczne rolnictwo,samowystarczalny styl życia, kreatywna ekspresja przez sztukę i muzykę odnajdują swój dom. Teraz bardziej niż kiedykolwiek istnieje potrzeba by powrócić do życia w harmonii z naturą i innymi istotami żyjącymi.

 

Systemy we współczesnym świecie takie jak ekonomiczny, społeczny i polityczny są niezrównoważone. Osiągają one punkt krytyczny zarówno na poziomie ekologicznym jak i głębszym duchowym.  Dlatego skupiamy się na tym, by budować społeczność, która opiera się na tworzeniu praktycznych rozwiązań oraz poszerzaniu wiedzy pomagającej w tych wyzwaniach i którą można zastosować bezpośrednio w naszym życiu. Wszyscy znajdujemy się w tym razem i w jedności tkwi nasza największa siła.

W starożytnych wedyjskich czasach, człowiek żył w harmonii z naturą i wspierał ją jak tylko mógł z wdzięczności za wszystkie obfitości jakimi go obdarowywała. Robili to poprzez codzienne palenie ogni Yagnyas. Uważano bowiem, że jest obowiązkiem człowieka jako zarządcy, opiekuna i  jako dziecka planety Ziemii wykonywać codzienne czynności palenia ognia, ponieważ tylko on z pośród żyjący gatunków jest do tego zdolny.

Społeczność ekowioski Bhrugu Aranya przywraca owe starożytne praktyki w dzisiejszym świecie aby zmienić zaburzony energetyczny cykl planety i pomóc naturze powrócić do stanu harmonii. Już od 1995 roku Ognie Homa wykonywane są na terenie skąd roztacza sie widok na Tatry. Rezultaty tego są niezwykłe. Woda, powietrze i ziemia są całkowicie odżywione i odrodzone.

Widzimy miejsce to jako sanktuarium dla wszystkich żyjących istot , jako Arkę Ognia, gdzie wszyscy przybywający od zwierząt po ludzi czują się tak, jakby powrócili do domu, bezpieczni, zjednoczeni, naenergetyzowowani i odżywieni.

Fundacja Terapia Homa da w trakcie Festiwalu dwa wykłady

Temat wykładu I: „”UZDRAWIAJ ATMOSFERĘ, ZIEMIĘ I SIEBIE” – wprowadzenie do Terapii Homa i prezentacja Agnihotry”
Data, godzina, miejsce: piątek 02.06, godz. 19:00-20:00 – Scena Chillout/plener

Temat wykładu II: „EKOWIOSKA BHRUGU ARANYA/Miejsce gdzie Ekologia spotyka się z Duchowością – Prezentacja Multimedialna”

Data, godzina, miejsce: sobota 03.06, godz.: 20:00-21:00 – Sala Kartoonki
Dołącz do nas! Kup bilet