Bhagwati Kaur

Temat: Kundalini joga

KUNDALINI to nasza czysta Świadomość, energia auto-ekspresji oraz twórczy potencjał. Bez tej świadomości nie można funkcjonować w świecie. Nie jest to jednak jedynie energia i mistycyzm! Joga to po prostu procesy chemiczne na poziomie ciała. Wszystko to technika i (święta) geometria!
PRZEBUDZONA ŚWIADOMOŚĆ – przebudzenie kundalini

Kundalini jest uśpione u podstawy kręgosłupa i kiedy się przebudzi tak my się budzimy jako świadoma siebie i świata istota ludzka. Ścieżka tej świadomości prowadzi wzdłuż kręgosłupa. I na płaszczyźnie fizycznej wszystko tutaj się zaczyna tzn. od naszego rdzenia kręgowego. Wprawiając go w ruch pobudzamy nasz płyn mózgowo rdzeniowy, wywołuje efekt uaktywnienia uśpionychkomórek i połączeń nerwowych mózgu. Szyszynka i przysadka zostaje przebudzona. Stymulujemy gruczoły oraz uwalniamy hormony. Hormony dostają się do krwiobiegu co ma odmładzają cy wpływ na całe ciało, także pomaga w eliminowaniu toksyn i przyswajaniu wartości odżywczych. W takisposób procesy chemiczne aktywują układy komórek i organów w całym ciele co wiąże się z osiągnięciem stanu witalności, zdrowia i wewnętrznej harmonii. Więc kiedy poznasz tajemnicę swojego ciała poznasz tajemnicę Wszechistnienia. Wszystko zawarte jest w Tobie. Jesteś dokładną repliką Kosmosu

ŚWIĘTA GEOMETRIA w jodze kundalini
Mówi się, że kundalini joga jest nauką o kątach i trójkątach. Każdy kąt utworzony ciałem ma odpowiadający mu efekt. Określone pozycje oraz mudry wywierają nacisk na określone punkty lub obszary, które uruchomiają odruchy wzmacniające funkcjonowanie gruczołów i organów wewnętrznych oraz przekierowują, przemywają lub zwiększają krążenie krwi. Ta nauka kierowania i zarządzania energią, prowadzi do powrotu naturalnego wzorca krążenia i przepływu w ciele. To uwalnia siły uzdrawiające ciało i umysł. Zdając sobie sprawę z tej świętej geometrii ciała oraz tego jak to oddziałuje na fizyczność, zdrowie, emocje, myśli i przepływ energetyczny sami możemy polepszyć jakość naszego życia. Przez praktykę wyrównujemy kąty i trójkąty w ciele, nadając naszej ludzkiej strukturze nową witalność, poczucie połączenia, przepływu i równowagi.

HISTORIA
Mówi się, że początki tej nauki sięgają początków czasu i mają korzenie w tradycji i mądrości każdej z kultur. Uprzednio techniki te były zastrzeżone jedynie dla elity społeczeństwa i mistyków. Ta tradycja podparta tysiącletnim doświadczeniem i wiedzą Wschodnich Mistrzów jest sprawdzona i pewna. Ćwiczenia i techniki są doskonale zaprojektowanymi zestawami dostarczającymi przewidywalne efekty. Kundalini joga to nasze dziedzictwo, z którego dobrze korzystać aby utrzymać się w pełnym zdrowiu mentalnym i fizycznym. Technologia Kundalini Jogi została udostępniona ze względu na czasy w jakich ludzkość się znajduje. Obecnie potrzebuje systemu takiego rodzaju, który da pozytywne urzeczywistnienie, świadomą przytomność w krótkim czasie. System ten jest wystarczają co silny i praktyczny by mogła go praktykować dowolna osoba w gospodarstwie domowym (bez ograniczania siebie czy
swojego normalnego codziennego życia). Wszystkie metody (od modlitwy po taniec) ostatecznie podnoszą kundalini świadomość. Różnica pomiędzy nimi a jogą kundalini jest jedynie sprawą czasu i tempa postępu. Ten styl jogi poprzez swoje właściwości i różnorodność elementów pracuje wielowymiarowo oraz holistycznie na nasz organizm. Dzięki swojej kompletności w trakcie jednej lekcji jest możliwość uzyskać całościową równowagę fizyczną, mentalną, emocjonalną i duchową. Ta kompleksowa forma uczy nas jak pracować z własnym ciałem aby było zdrowe i witalne. Pomaga zrozumieć umysł i uczy działać w życiu zamiast reagować (poprzez własne emocje, wzorce i nawyki z przeszłości). Poprzez wielość elementów mamy możliwość wyciszenia codziennego natłoku myśli i w rezultacie usłyszeć rzeczywisty głos Duszy.

Ta forma jogi (jako narzędzie) jest perfekcyjnie skonstruowana jako technika samo-uzdrawiania i samo-poznania. Dzięki regularnym praktykom przywrócisz zdrowie fizyczne, klarowność i koncentrację mentalną odnajdziesz wewnętrzny spokój i spełnienie oraz zaczniesz żyć pełnią życia. Joga kundalini odpręża nas w codziennym rytmie dnia. Uwalnia napięcia codziennych sytuacji, działań, myśli i emocji nagromadzonych w ciele i umyśle. Każdy z nas zasługuje na dogłębne, rzeczywiste poznanie i zrozumienie siebie. Jeśli chcesz się przebudzić i zacząć żyć pełnią życia polecam kundalini jogę. Pisać można wiele, ale przecież nic nie zastąpi Ci bezpośredniego doświadczenia!

Dołącz do nas! Kup bilet