• Anika Kamińska + Moribaya

  Temat: Afro dance warsztat - tradycyjny taniec afrykański do muzyki bębnów na żywo

  O warsztacie:

  Taniec afrykański z Aniką, czyli warsztat ruchowy, który obudzi drzemiące w tobie siły. Wejdziemy na wysokie obroty, pobudzimy krążenie, twoje tętno i oddech przyspieszy i poczujesz przypływ endorfin. To zdecydowanie warsztat dla tych co lubią ruch i szukają przestrzeni w ciele i chcą ją eksplorować.

  Taniec afrykański to radość i ekspresja. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich.

  Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie.

  Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.  Na Wibracjach będzie rzadka okazja tańczyć do specjalnie dopasowanej muzyki bębnów na żywo granych przez muzyków z zespołu Moribaya i ich przyjaciół.

  O prowadzącej:

  Kobieta nieszablonowa. Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Lata temu ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia i konsekwentnie kontynuuje swój rozwój w tej dziedzinie. Do rytmu i tańca podchodzi jako do nierozerwalnej całości, świetnie rozumiejąc relacje między tymi dwiema dziedzinami, co przekazuje i czym zaraża na swoich warsztatach. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży do Afryki i na Kubę.

  Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali i Burkina Faso u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy mieszkających w Europie. Anika angażuje się w działalność promującą kulturę Zachodniej Afryki. Jest współorganizatorką festiwalu Around The Rhythm Festival, oraz prowadzi warsztaty na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą (Ozora, Wibracje, Slot Art. Festiwal, Serpiente, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia, Freeq Festival). Jest założycielem i muzykiem w zespołach Moribaya i Madrugada, prowadzi zajęcia z gry na bębnach w najstarszej w Polsce szkole gry na bębnach Klick&Drum. Udziela się jako muzyk studyjny. Zajmuje się również rękodziełem, robi kolczyki z piór pod pseudonimem Piórja.

  anika kamińska

  www.moribaya.pl

   

  Festiwal Wibracje

   

  Dołącz do nas! Kup bilet