Samia

Temat: KOBIECY CYKL W PEŁNI

Od dzieciństwa mam słabość do Księżyca i ciał niebieskich. Odkąd zostałam mamą pochłonęła mnie kobieca natura i cykl menstruacyjny, który jest odzwierciedleniem cykli występujących w naturze i kosmosie.
Aktualnie łączę ze sobą te dwie fascynacje. Cykl menstruacyjny to dla mnie podróż w głąb siebie. Poza tym pływam w oceanie podświadomości, kocham rośliny, żywioły i kobiety. Czasami czaruję, zbieram zioła i stawiam Tarota. Luna to moja przewodniczka, która nieustannie uczy mnie tego, kim jestem jako kobieta.

www.mamaloona.pl
www.lunarium.space

Podczas Festiwalu:

zapraszam na wykład KOBIECY CYKL W PEŁNI: Kobiety są jak Księżyc. Przechodzimy od nowiu do pełni, aby ponownie wejść w głąb siebie. To odwieczny taniec zarówno na niebie jak i w naszym ciele. Chcę opowiedzieć o cyklu menstruacyjnym, jego różnych fazach, etapach i przejściach. Wraz z nadejściem pierwszej miesiączki wkraczamy w cykliczność – płyniemy od menstruacji przez owulację by ponownie spotkać się z miesiączką. Kobiety od wieków, w wielu tradycjach na świecie były mocno połączone ze swoim cyklem, potrafiły czerpać z niego wiedzę, a to dawało im poczucie głębokiego połączenia z Naturą.

Kobiecy cykl trwa średnio 29 dni, tyle co pełny obrót Księżyca wokół Ziemi. Dlatego Luna od zawsze reprezentowała kobiecy pierwiastek rzeczywistości. Księżycowe misterium to jednocześnie misterium kobiece, a zrozumienie i połączenie faz Księżyca z naszym cyklem menstruacyjnym pokazuje nam jak bardzo nasze ciała podlegają rytmom, którym podlega również Ziemia.

Opowiem wam o poszczególnych fazach kobiecego cyklu w odniesieniu do archetypów i faz Księżyca, żywiołów, pór roku.

Dołącz do nas! Kup bilet