• Jakub Rubaj

  Temat: Kambo – Korzenie, Proces, Integracja, Dobroczynność

  Podczas wykładu o Kambo opowiem o korzeniach pracy z wydzieliną – indianach, życiu w dżungli, pozyskiwaniu i pracy z wydzieliną. Opowiem jak przebiega proces działania Kambo i omówię różne wymiary jego działania. Przytoczę fakty znane nauce oraz wierzenia i opowieści amazońskich plemion. Opowiem też o procesie działania i integracji doświadczenia z Kambo, tak aby przełożyło się to na jak najwięcej dobroczynnych efektów.

  O prowadzącym:

  Od dawna interesuję się różnymi aspektami ludzkiej natury. Początkowo dzięki licznym podróżom i studiom na PWSFTViT, przybierało to kreatywno-artystyczną formę wyrazu. Jednak w trakcie podróży do Amazonii i Andów – odnalazłem swoje prawdziwe powołanie w pracy z drugim człowiekiem. Od trzech lat prowadzę działalność w zakresie usług medycyny naturalnej i poradnictwa. Jestem praktykiem Kambo, nauczycielem Hatha Jogi, podróżnikiem, fotografem, autorem bloga.
  Zagadnienia ludzkiej natury, ciała i psychiki są mi bliskie wielu lat. W Ameryce Południowej byłem czterokrotnie. Fascynują mnie kultury natywne ich mitologie i holistyczne drogi uzdrawiania płynące z natury. Na początku pracowałem głównie z roślinami, przeszedłem kuracje roślinne zwane „Dietas con plantas maestras”. Uczyłem się od uzdrowicielki plemienia Shipibo.
  Podczas kolejnej wizyty poznałem indianina z plemienia Matses. Zapoczątkowało to naszą przyjaźń, która trwa do dziś. W pewnym momencie znajomości mój przyjaciel, wraz ze swoją rodziną – zaczął uczyć mnie pracy z wydzieliną żaby Kambo.

  Moim zamiłowaniem jest praca z drugim człowiekiem. Integruje wiedzę zdobytą podczas nauki u uzdrowicieli Amazonii, na kursach i warsztatach psychoterapii, rozwoju osobistego i kursu nauczycielskiego Hatha Jogi przeprowadzonego w Indiach. Cały czas wzbogacam swoją wiedzę.Odwiedziłem 40 krajów na 5 kontynentach. Wieloletnie podróże nauczyły mnie pokory, zaradności, otwartości i pogłębiły intuicję.Moim celem i marzeniem jest integracja Jogi, dawnej wiedzy kultur natywnych – z narzędziami współczesnej psychoterapii i nauki.

  https://rubaj.wordpress.com/

  https://uwaznajoga.pl

  Dołącz do nas! Kup bilet