• Ewa Grajner

  Temat: Komunikacja międzygatunkowa. Najczęstsze problemy z psem

  Relacja z każdą  żywą istotą opiera się na komunikacji. Porozumienie  międzygatunkowe bywa trudne. Pies nie rodzi się z umiejętnością odgadywania naszych sygnałów. Człowiek poprzez personifikację zwierzęcia, niezrozumienie psich potrzeb, oraz nieznajomość sygnałów wysyłanych przez zwierzę sam często jest przyczyną ich kłopotliwych  zachowań.

  Podczas wykładu opowiem o tym:

  Co mamy wspólne, a co nas różni: budowa, komunikacja, emocje, motywacje.

  Jak psy komunikują  się między sobą i  nami, oraz jak skutecznie komunikować się z nimi.

  Najczęstszych problemach z psami, które wywołują sami właściciele, oraz jak im zapobiegać.

  Podczas warsztatów wiedzę teoretyczną przełożymy na działanie.

  O prowadzącej:

  Psy są  moją miłością i pasją od dziecka. Od 2013 roku pod szyldem Synergia dzielę się tą pasją i wiedzą na ich temat z innymi.

  Jako psi szkoleniowiec zajmuję się rozwiązywaniem problemów behawioralnych, szkoleniem szczeniąt i psów dorosłych, indywidualną pracą z psami problemowymi. W pracy z ludźmi główny nacisk kładę na budowaniu pozytywnych relacji oraz prawidłowej komunikacji ze zwierzęciem. Uważam że bez tych dwóch aspektów sukces szkoleniowy nie jest możliwy.

  Jako animator, pokazuję młodym ludziom jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami, aby i one i my czuły się komfortowo.

  Zwracam uwagę na dobrostan zwierzęcia. Edukuję, że zwierzę nie jest rzeczą, posiada swoje prawa, myśli oraz uczucia. Poszerzam wiedzę z zakresu zachowań, emocji oraz podstaw szkoleniowych.

  Współpracuję z ośrodkami dla dzieci i młodzieży  gdzie działania z psami mają efekt synergiczny. Zagubieni młodzi ludzie zajmują się pielęgnacją, opieką i szkoleniem bezdomnych psów pomagając w znalezieniu im nowych domów.

  Dołącz do nas! Kup bilet