Bracia Palchukan

Temat: Muzyka Amazonii - koncert braci Palchukan - Putumayo

O koncercie:

Koncert wyjątkowych Braci Palchukan, członków oraz współzałożycieli znanej i cenionej kolumbijskiej Grupy PUTUMAYO z Kolumbii.

W zespole z Sandrą Irene Tautas, bracia Palchukan przeniosą nas dźwiękami fletów, bębnów, gitar i charango do amazońskiej puszczy, przywołując odgłosy wody, rzeki, wodospadów, wiatru, burzy oraz pieśni różnych ptaków i zwierząt. Usłyszmy zarówno znane utwory Grupy Putumayo, jak i spontaniczną podróż dźwiękową, która wydarza się zawsze gdy artyści zanurzają się w niezgłębione źródło muzyki.

Według mieszkańców Amazonii ich muzyka jest formą głębokiego połączenia z duchem. Jest lekarstwem, które przywraca radość, entuzjazm, wspólnotę. Jest także dialogiem świata materialnego i niematerialnego – w którym pieśni, dźwięki, rytuały i tańce współtworzą wizję wszechświata w harmonii z naturą.

Misją Putumayo jest dostrojenie nas poprzez muzykę, rytmy, pieśni, magiczne dźwięki amazońskiej dżungli, instrumenty ich kolumbijskich przodków, do naszej wewnętrznej równowagi.

 

O artystach:

William Palchucan – Pochodzi z amazońskiego Piedemonte w Dolinie Sibundoy, gdzie studiował miejscowe instrumenty ludów Amazonii, zbierając muzykę i historie od wiatru, czerpiąc ze starożytnej spuścizny Indian, szamanów i curanderos. Zdobywał najwyższe nagrody na imprezach krajowych i międzynarodowych. Wierzy, że miłość do muzyki rezonuje w sercu człowieka, jest połączona z wysiłkiem i poświęceniem, dzięki którym artystyczne nasiono kiełkuje i rośnie, aż spełni swoje marzenie. Jest twórcą instrumentów dętych, rodową spuścizną rdzennych społeczności Camentsá, Inga, Quillacinga i Pastos. Wszystkie instrumenty dęte używane przez braci Palchukan i zespół Putumayo są ich rękodziełem.

Jairo Palchucan – Urodził się w Dolinie Sibundoy. Dźwięk harmonijki, rytualne intonowanie szamana, święty wiatr sarywayra przychodzą mu na spotkanie, gdy na początku każdego koncertu pojawia się w chmurze dymu palonego drewna palo santo, pięknie ubrany w kostiumy typowe dla Camentsá. Otoczenie, wiatr, woda, dźwięk liści na drzewach, deszcz, cały krajobraz przechodzi przez jego ręce. Starszy brat Williama, profesor Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Jorge Tadeo Lozano, ma wrodzoną zdolność tworzenia pięknych i unikatowych dzieł rzemieślniczych.

Sandra Irene Tautas – Urodziła się w San Juan de Pasto (Nariño). Poprzez muzykę przekazuje swoje przesłania o uwewnętrznianiu bytu i zachowaniu elementów ziemi. Z zawodu Business Administrator ukończyła Uniwersytet Minuto de Dios. Jest producentem muzycznym, zarządza obrazem, nagraniami audiowizualnymi, marketingiem cyfrowym. Twórca marki Palchukan i Grupo Putumayo.

http://grupoputumayo.com/

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet