Sprzedaż biletów kończy się za

Gramy w zielone

Eko Wibracje

Każde duże wydarzenie wywiera wpływ na otoczenie, między innymi produkując dużą ilość odpadów. Aspiracją Festiwalu Wibracje jest nie tylko generowanie mniejszej ilości śmieci, ale także promowanie harmonijnych i odpowiedzialnych relacji z naturą (i ze sobą) oraz szerzenie świadomości ekologicznej.

Akcja „Zielone Wibracje” trwa już 8. rok. Jej celem  jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, które zminimalizują negatywny wpływ Festiwalu na środowisko – zarówno lokalnie, jak i na całym świecie. Dotychczas udało się już bardzo wiele:  mamy opracowany komplet metod w różnych obszarach organizacji i przebiegu wydarzenia obniżających szkodliwy wpływ na ekosystem.

Jak działamy

1.   Lokalność – współpracujemy z lokalnymi dostawcami i firmami.

2.   Odpady (segregacja i less waste) – ograniczamy ilość odpadów poprzez używanie wielorazowych toreb (strefa targowa), promujemy używanie wielorazowych naczyń, namawiamy do niedrukowania biletów (są też elektroniczne). Segregujemy śmieci (przygotowane kosze).

3.    Minimalizowanie i optymalizacja wykorzystania energii – promujemy wspólne przejazdy – na fejsbukowej grupie festiwalu zachęcamy do umawiania się na wspólne przejazdy. Pod bramy festiwalu dojeżdża też wibrobus (Warszawa-Radotki). 

4.     Edukacja ekologicznaw programie Wibracji znajdziecie wykłady promujące ekologiczny styl życia, naturalne budownictwo, także wykłady dotyczące korzystania z dobrodziejstw roślin, medycyny naturalnej.

Opracowaliśmy ekologiczny, festiwalowy przewodnik dla naszych uczestników. To doskonałe narzędzie, które pomoże każdemu zadbać o własną przestrzeń podczas Festiwalu – tym samym dbając o środowisko (tutaj go znajdziesz LINK). 

5.     Strefa Jedzeniowa – tworzymy głównie wegetariańską strefę jedzeniową z produktami wysokiej jakości. Znajdziecie tu też ujęcie wody pitnej (zaznaczone na mapce).

6.     Strefa wystawiennicza – objęta akcją „less plastic” oraz „kupuj odpowiedzialnie”, czyli tylko to, co potrzebujesz.

Dbaj o offline – cyfrowy detoks

W czasach, gdy wszystko przenosi się do sieci, my promujemy życie „pozainternetowe”. To spotkania w cztery oczy tworzą głębokie relacje i doświadczenie wspólnoty, a kontakt z naturą jest niezastąpionym lekarstwem.

Poza tym…czy wiesz, że każda sekunda w Internecie powoduje emisję CO2? Tylko Facebook w 2016 roku wyemitował 718 tys. ton CO2 do atmosfery. Internet zużywa 10% światowego zapotrzebowania na prąd! Na temat wpływu niebieskiego światła na produkcję melatoniny, rozpisywać się już nie będziemy, bo sami wiecie.

Namawiamy naszych uczestników, żeby nie korzystali z telefonów podczas festiwalu – dla siebie, dla otoczenia, dla flow wydarzenia – zróbmy sobie cyfrowy detoks.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę naszym uczestnikom, którzy świecą przykładem dobrych, ekologicznych praktyk. Cieszy nas również, że projekt zasilają wspaniałe inicjatywy jak Ethy.

 

 

magdalena ballada festiwal wibracjeMagdalena Ballada – organizatorka Festiwalu Wibracje. Astrologiczny bliźniak o milionie zainteresowań. Hobbystka zdrowego stylu życia. Ze wszystkich funkcji czasu najbardziej lubi ruch.