• Strefa W Gruncie Ruchu

  Temat: Praktyka Ruchu & Świadomość Ciała

  W tym roku, na Wibracjach budujemy jeszcze większą Stefę WGR, czyli:

  Małpi Gaj – plac zabaw dla dzieci i dorosłych z ponad 30 belkami, linami, kółkami gimnastycznymi i hamakami do wspinania, balansowania, zabawy i relaksu

  Chill Zone – na której można odpocząć od ruchu, porozmawiać z ekipą WGR, pomuzykować i napić się lemoniady!

  WGR od Kuchni – na naszej strefie będziesz mógł znaleźć pożywne, naturalne przekąski i napoje na czas festiwalu i nie tylko, a także dowiedzieć się o naszym sposobie odżywiania!

  Strefę Info – poznasz działalność WGR, naszą praktykę i kulturę ruchu oraz możliwości własnego rozwoju.

  Zobacz jak nasza Strefa WGR prezentowała się rok temu: LINK

  w gruncie ruchu
  Więcej informacji o W Gruncie Ruchu i prowadzących znajdziesz tutaj: LINK

  Warsztaty i wykłady w Strefie:

  Monkey Practice – warsztaty wspinaczki, balansowania i poruszania się na Małpim Gaju. Wspinałeś się w dzieciństwie po drzewach? Kto nie… Jest to najbardziej naturalna forma eksploracja własnej fizyczności i przestrzeni natury. Wspinaczka bo belkach pozwala poznać narzędzia, które wzmacniają naszą siłę, mobilność i zwinność, aby odkryć głęboko ukryte geny naszych przodków.

  Prowadzi: Michał „Baba” Baciński – nauczyciel W Gruncie Ruchu, promotor idei Movementu, człowiek małpa ze specjalnością do budowania siły i mobilności.

   

  Lokomocje – język ruchu opisany i promowany przez Ido Portala – twórcę koncepcji Movement’u. Ta forma ruchu łączy w sobie elementy: capoeiry, tańca współczesnego, sztuk walki, lokomocji dziecięcych, a także zwierzęcych. Na warsztacie poznasz łatwo dostępne narzędzia do stworzenia płynnego flow ruchowego blisko ziemi.

  Prowadzi: Marta Zinserling – pasjonatka i nauczycielka ruchu, która wraz z WGR od 4 lat promuje Movement w Polsce. Na co dzień zajmuje się wszechstronną praktyką ruchu – od treningu gimnastycznego i lokomocji, przez BJJ, aż po taniec.

   

  Interakcje – poznaj drugiego człowieka w ruchu – w grach i zadaniach z partnerem. Interakcje są doskonałym narzędziem do wyjścia z głowy i zanurkowania w przestrzeń komunikacji poprzez ciało. Oprócz sfery zabawy, dziecięcych doznań i kupy śmiechu, doznasz też głębszej synchronizacji z drugim człowiekiem i z samym sobą.

  Prowadzi: Michalina Sobków i Beata „Beti” Zaręba – znakomity, uzupełniający się duet duchowych kobiet, nauczycielek WGR, które bez reszty pochłonął ruch i taniec.

   

  Qi Gong–  Naprawdę składasz się w 70% z wody? Czujesz to? Czy to tylko wiedza z głowy? Na warsztacie poznasz podstawowy zestaw uruchamiający cyrkulację płynów w ciele. Ćwiczenia będą poprzedzony krótkim wykładem 🙂

  Prowadzi: Tomek Eichelberger, nauczyciel zdrowego ruchu i bezruchu. Abosolwent AWFu, instruktor wielu sportów. Od paru lat kompletnie zanurzony w praktyce Qi gongu, Tai Chi i  Ba gua.

   

  Łamigłówki ruchowe – krzyżówki, sudoku.. a może zagadki i łamigłówki ruchowe? Nie tylko życie stawia przed nami wyzwania w postaci problemów. Czasem sami próbujemy postawić sobie problem i znaleźć na niego rozwiązanie. W ten sposób się rozwijamy i stymulujemy kreatywność w ciele, która umiera w obecnym świecie treningu i monotoniczności.

  Prowadzi: Kamil Dołowski – ekspert od kaskaderki i ryzyka z ponad 15-letnim doświadczeniem parkourowym. Obecnie pochłonięty studiowaniem psychologii relacji i emocji oraz ich wpływie na jakość życia człowieka.

  Warszat ‚Głos Witalny’ – to spotkanie, na którym poruszymy naszą Ciałość, w sposób tak zaprojektowany, by otworzyć się na swobodny przepływ dźwięku w nas i poczuć harmonizującą wibrację naszego własnego głosu.
  Marta Szotyńska, wokalistka, absolwenta Open Voice Academy. Warsztaty i praktyka według: Voice Healing Practice,
  techniki Alexandra, Conscious Vibrations, Singing as life practice by Emma Bonici, Olga Szwajgier.

  Koncert  Phao & Nikki – Rozmarzone dźwięki podróży. OPIS TUTAJ

  akademia w gruncie ruchu praca z ciałem

  Harmonogram zajęć w Strefie:

  czwartek

  18:00-19:30 Michał „Baba” Baciński – MONKEY PRACTICE / Otwarcie Strefy WGR

  piątek

  8:00-9:30 Tomek Eichelberger – QI GONG Intro

  16:00-17:30 Michalina Sobków & Beata „Beti” Zaręba – INTERAKCJE

  18:00-19:30 Kamil Dołowski – ŁAMIGŁÓWKI RUCHOW

  20:00-22:00+ Marta Zinserling & Łukasz Michaluk – KONCERT + JAM MUZYCZNY

  sobota

  8:00-9:30 Tomek Eichelberger – QI GONG / 6 Ćwiczeń Smoka

  10:00-11:30 Michał „Baba” Baciński – MONKEY PRACTICE

  20:00-22:00 Phao Sanato & Nikki Darling – KONCERT („Rozmarzone dźwięki podróży”) + JAM MUZYCZNY

  niedziela

  8:00-9:30 Marta Szotyńska – GŁOS WITALNY

   

   

   

  fot. Kaja Kwaśniewska, Wibracje 2019

  Zajęcia w strefie nie są dodatkowo płatne.

   

  Festiwal Wibracje

  Dołącz do nas! Kup bilet