Kumpania Algazarra

Temat: Bałkański funk

O artystach:

Kolektyw Kumpania Algazarra powstał w 2004 roku w Portugalii z połączenia porywającej energii imprezowej i ładunku pozytywnych wibracji. Ich muzyka to wyjątkowa synteza ska z folkiem, reggae z brzmieniami bałkańskimi, latynoskich rytmów z funkiem. Czyni ich to największą spośród portugalskich orkiestr dętych. Ich, ponad 15-letnia, historia mieści setki koncertów na całym świecie, 6 albumów oraz EP.

 

Koncert na Festiwalu Wibracje będzie ich pierwszym występem w Polsce.

Koncert na Festiwalu Wibracje:

Podczas występu na Wibracjach Kumpania Algazarra zaprezentuje swój najnowszy album „Let’s go”. Krążek ukazuje wielokulturowość kolektywu – jego koloryt, pochodzenie i sposób postrzegania świata. W realizacji wydawnictwa wzięli udział goście z różnych kontynentów, posługujący się różnymi językami i prawdziwym kalejdoskopem odniesień.
„Let’s go” to spójny manifest pieśni, beatów, dzikich wołań o wolność i zaproszenia do wspólnej zabawy.

Kumpania Algazarra kilkukrotnie przemierzała Europę, koncertując m.in. w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Słowenii, Serbii czy Niemczech.

W Portugalii grali na festiwalach tj. Festiwal Sudoeste, NOS Alive, Vodafone Mexefest, Festiwal de Musicas do Mundo de Sines, Festival Med, Boom Festival i wielu innych.

Czy to na scenie, czy na ulicy, Kumpania Algazarra przekształca wszystkie swoje występy w wielką uroczystość, na której impreza, zespół i publiczność spotykają się ze sobą 🙂

 

Kumpania Algazarra Festiwal Wibracje

Kumpania Algazarra Festiwal Wibracje

 

 

Sprawdź program 4. edycji Festiwalu Wibracje.

Festiwal Wibracje

Dołącz do nas! Kup bilet