Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Dr Saurabh Pardeshi

Temat: Ajurweda - podstawowe zasady

Ajurweda jest tradycyjną nauką o zdrowiu pochodzącą z Indii. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje Ajurwedę za najstarszy na świecie naukowy i holistyczny system opieki zdrowotnej. W sanskrycie słowo Ajurweda oznacza “nauka o życiu” (ayur oznacza “życie”, a veda oznacza “naukę”).

Żyjemy w nowoczesnym i dynamicznym społeczeństwie. Może to spowodować zakłócenia równowagi naturalnego rytmu życia. Fizyczną manifestację tego zaburzenia nazywamy chorobą. Podczas gdy regularna nauka medyczna zajmuje się leczeniem tej choroby, Ayurveda daje nam wiedzę na temat tego, jak temu zapobiegać i usunąć przyczynę choroby, kiedy się zamanifestuje.

Podczas wykładu omówione zostaną praktycznie podstawowe zasady ajurwedy, a przede wszystkim styl życia dostosowany do naszych polskich realiów.

O prowadzącym:

Dr Saurabh Pardeshi ukończył jedną z największych szkół w południowych Indiach, Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research, z tytułem Ayurvedacharya (B.A.M.S.). Doświadczenie zdobywał w Chennai, Kerali i Bangalore, w Indiach. W trakcie swojej pracy przeprowadził tysiące konsultacji ajurwedyjskich. Od wielu lat prowadzi swoją praktykę lekarską w Europie (m.in. we Włoszech, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii). Od 2014 roku prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady w zakresie medycyny ajurwedyjskiej w Polsce. Specjalizuje się również w prowadzeniu Panchakarmy  oraz jest trenerem zabiegów ajurwedyjskich.

Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu problemów endokrynologicznych, hashimoto, chorób metabolicznych, ginekologicznych, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, chorób układu nerwowego oraz niepłodności.

pradeshi ayurveda

pardeshi.pl 

Dołącz do nas! Kup bilet