Ilość karnetów limitowana! Dołącz teraz!:

Ciro Guerra

Temat: "W objęciach węża" - inspiracje, sny i życie plemienne. Historia powstania filmu.

O wykładzie:

„W objęciach węża” – inspiracje, sny i życie plemienne. Historia powstania filmu.

Nasz gość opowie jak bardzo zbliżył się do historii opowiadanych w swoich filmach (W objęciach węża oraz Sny wędrownych ptaków). Jak bardzo autentycznie oddają one historię i symbolikę wciąż dzikiej Ameryki Południowej. Przed nami zatem kolorowa, różnorodna, egzotyczna, a przede wszystkim szczera opowieść artysty, obserwatora i uczestnika kolumbijskiego życia.

O prelegencie:

Kolumbijski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Do Polski przyjedzie po raz pierwszy.

Światową sławę przyniósł mu czarno-biały obraz pt W objęciach wężą. Film to bowiem niezwykły, który każdy widz może odmieniać przez wiele przypadków znaczeń, symboli i alegorii. Kto nie widział niech koniecznie obejrzy. Film ten zdobył m.in. Nagrodę Główną w sekcji “Quinzaine des Réalisateurs” na 68. MFF w Cannes.

Ale już jego pierwsze dwa filmy, Cień przechodnia (2004) i Wietrzne podróże (2009), zyskały uznanie i zostały oficjalnymi reprezentantami Kolumbii w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Upragnioną nominację do tej nagrody udało się Guerrze zdobyć, jako pierwszemu Kolumbijczykowi w tej kategorii, dzięki trzeciej fabule, wspomnianej wyżej: W objęciach węża (2015).

Kolejny sukces odniósł filmem Sny wędrownych ptaków (2018), który łączył narodziny narkobiznesu w Kolumbii z upadkiem tradycyjnej kultury rdzennych mieszkańców. Film wyreżyserował wraz z żoną Cristiną Gallego.

Jego najnowszym projektem była zrealizowana w międzynarodowej koprodukcji adaptacja powieści południowoafrykańskiego noblisty J.M. Coetzeego Czekając na barbarzyńców (2019) z gwiazdorską obsadą (Johnny Depp i Robert Pattinson).

w objęciach węża w objęciach węża

Sprawdź pozostałych prelegentów tegorocznej edycji festiwalu:

Norbert Kopczyński
Katarzyna Bross-Walderdorff
Wiktor Badowski
Katarzyna Burzyńska
Aleksandra Kozera
Katarzyna Enerlich
Natalia Zieba
Artur Makiela
PortalYogi Adam Ślęczek
Marcin Kacprzyk
Regina Sidorkiewicz

Dołącz do nas! Kup bilet