Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Ben Lazar

Temat: Podstawy ekologicznych zachowań w mieście

Czy w mieście jest możliwe ekologiczne życie w zgodzie z Naturą? Na festiwalu Wibracje zastanowimy się nad tym tematem z perspektywy permakultury i powiemy o najprostszych, podstawowych sposobach jej praktykowania.

Jest sporo przykładów, pominę te oczywiste jak segregacja śmieci i oszczędzanie wody; ciekawsze propozycje pojawiają się w wymiarach społecznościowych permakultury, czego dowodem jest nasza działalność: w głębokiej demokracji, niehierarchicznych strukturach, transparencji finansowej i uczciwym dzieleniu się (fair share) – co chciałbym Wam przede wszystkim unaocznić 🙂 Począwszy od zmiany nastawienia na przychylny dla środowiska, od lepszego czucia Ziemi i Życia w całej Biosferze, Wodzie i Minerałach! Oczywiście nie należy zapominać o karmie i o tym czym się żywimy.. A kompostować, czyli przerabiać w dobrą i żyzną glebę należy nie tylko odpadki, jak trafnie zauważają ekoterapeuci, również własną głębię psyche, bo w niej kiełkują i z niej wrastają nasze codzienne motywacje. Zadbajmy o to by były zdrowe. Chętnie rozwinę temat o wątki z Teorii Gai, jako światopoglądowej podstawie (mniej lub więcej dygresji – to zależy od zainteresowania publiki), spodziewajcie się, że będzie o „reanimowaniu Ziemi”, o Głębokiej Ekologii i biofilii, czyli naukowych sposobach uzasadnienia filarów permakulturowej etyki (Earth Care, People Care, Fair Share).

 

Weźmie udział w debacie nt suwerenności żywnościowej.

O prowadzącym:

wędrowny nauczyciel i animator permakultury, redaktor i wydawca PermaKultura.Edu.PL; inicjator polskiej Mapy Permakultury, Klubu Kosiarzy’18 oraz akcji Gramy Wodzie – Rusza Fala Dobrej Wibracji; współzałożyciel Ruchu Suwerenności Żywnościowej Nyeleni Polska
_________________
Co to jest podejście holistyczne: https://youtu.be/3qdYtlonCXc
Co to jest suwerenność żywnościowa: https://youtu.be/W7o0Lqdxr_M
link na Fb Perma.Edu: https://www.facebook.com/mapa.permakultury/
link na stronę webinarów: http://permakultura.edu.pl/warsztaty-projektowania-permakulturowego-2018/
strona Permakultura.Edu.PL: http://permakultura.edu.pl/
strona Ruchu Suwerenności Żywnościowej: http://nyeleni.pl/

Dołącz do nas! Kup bilet