Do końca tury zostało: [waiting name="Wibracje 5.0"]

Anna Muchnicka

Temat: Ścieżka Loving Kindness: medytacja vipassana i metta w praktyce

Jak medytować i nie zwariować? Czego my Europejczycy możemy nauczyć się od Birmańczyków? Po co nam Loving Kindness? Dlaczego praktyka Vipassana i Loving Kindness są nierozłączne?  Od czego zacząć i jak rozwijać codzienną praktykę medytacji?

 

 

Vipassana oznacza “widzieć rzeczy takimi, jakimi są naprawdę“. Jest to proces samo-oczyszczenia poprzez samoobserwację. Chociaż medytacji Vipassany i Metta Loving Kindness nauczał Budda w Indiach 2500 lat temu, nie są one związane z buddyzmem ani żadną inną religią i mogą być praktykowany przez każdego, bez konfliktu z istniejącymi wierzeniami religijnymi lub brakiem takich wierzeń.

W medytacji Vipassana stajemy się świadomi naszych ciągle zmieniających się doświadczeń, bez konieczności reagowania na to i projektowania. Technik medytacji Vipassana można nauczyć się podczas dziesięciodniowego pobytu w centum medytacyjnym w Mijanmie. Ten okres jest niezbędnym minimum do zrozumienia tej techniki i jej zalet poprzez doświadczenie. Jednak zanim będziemy mogli wysiedzieć 12 godzin dziennie w pozycji lotosu, dobrze jest podejść do tego małymi krokami i praktykować medytację w małych dawkach przez kilka lat w grupie, pod okiem bardziej doświadczonych joginów i joginek.

Medytacja Metta Loving Kindness (starożytny buddyjski termin oznaczający “miłująca dobroć”) uczy tradycyjnej praktyki pielęgnowania miłującej dobroci i stosowania jej jako siły zmieniającej życie. Praktyka metta ma już 2500 lat i jest ponadczasową techniką odblokowywania ogromnych uzdrawiających zasobów twojego serca. Podczas medytacji metta ludzie są zdumieni, gdy dowiadują się, że mają zdolność do miłującej dobroci, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Ze względu na nasze wcześniejsze uwarunkowania wielu z nas wątpi w nasze zdolności bycia dobrym. Metta wiąże się z ogromnym otwarciem i oczyszczeniem naszego życia i naszych intencji, które możemy potem wnieść w naszą praktykę vipassany, jak również do całego naszego życia. Odkrywamy, że naprawdę możemy kochać i że wszystko wraca do miłości.

Metta i Vipassana idą ze sobą w parze. Zaleca się, aby praktykować je razem. Podczas tych warsztatów doświadczysz obu tych medytacji i otrzymasz konkretne wskazówki, które możesz później używać w swojej codziennej praktyce.

O prowadzącej:

Ostatnie siedem lat spędziła w Mjanmie i Tajlandii szkoląc Birmańczyków w biznesie i ucząc się od nich technik medytacyjnych i filozofii buddyjskiej. Jest nauczycielką jogi kundalini oraz praktykuje medytację Vipassana i Metta Loving Kindness. Metty, Vipassany i filozofii buddyjskiej uczy się między innymi u swojego wieloletniego przyjaciela mnicha, profesora Nodhinany, jednego z niewielu profesorów języka palijskiego na świecie, dziekana Uniwersytetu Theravada w Yangon w Mijanmie. Od lat dzieli się z ludźmi filozofią i technikami wschodu, które praktykuje na co dzień. Praktyki wschodu nadają jej życiu jakościowych zmian. Prelegentka TEDx w którym opowiada o tym, do czego doprowadzila ją kultura osiągania celów i o korzyściach płynących z medytacji Metta Loving Kindness w szybko rozwijającym się społeczeństwie.

your future is now meet up i facebook.com/aniamuchnicka

Festiwal Wibracje 2020 joga medytacja zdrowie zioła zero waste

Dołącz do nas! Kup bilet