Strefa W Gruncie Ruchu

Temat: Ruch naturalny & Świadomość ciała

W Gruncie Ruchu na Festiwalu Wibracje buduje niezależną strefę ruchową, w której od rana do wieczora będziecie mogli powyginać swoje ciało 🙂 Strefa będzie oznaczona na mapie terenu.

Sprawność i siła witalna na lata. Życie w rytmie natury. Powrót do korzeni ruchu.

Przez miliony lat ewolucji człowieka, aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas. My jednak wierzymy, że ruch jest konieczny, aby w pełni świadomie, zdrowo i szczęśliwie żyć. Dlatego przez praktykę różnorodnego ruchu – kultywujemy wysoką sprawność fizyczną zapisaną w naszych genach.

To praktyka, której fundamentem jest różnorodny ruch – od ruszania małym palcem u stopy po wspinanie się po drzewach i zaawansowane akrobacje na ziemi. Rozwijamy świadomość ciała i testujemy swoją sprawność w zmiennych warunkach. Wierzymy w naukę poprzez zabawę i interakcję z drugim człowiekiem – w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom. Wreszcie, wiemy jak ważna jest przynależność do stada, dlatego łączymy ludzi, którzy myślą w podobny sposób.

Podczas Festiwalu Wibracje „W Gruncie Ruchu” poprowadzą otwarte zajęcia w swojej strefie, a także warsztat na scenie głównej, w sobotę o 9:30.

Tytuł warsztaty: Re-ewolucja ruchu człowieka
Prowadzący: W Gruncie Ruchu (Marta Zinserling)
O warsztacie: Ludzkie ciało to istny majstersztyk. Ta cudowna biomaszyna bez ustanku reaguje na strumień informacji dostarczanych przez środowisko i adekwatnie się przebudowuje. To w jaki sposób ruszasz się na co dzień – dosłownie – kształtuje twoje ciało. Także wówczas, gdy wiele godzin dziennie spędzasz w jednej pozycji (np. na krześle).
Pora na re-ewolucję i zastąpienie kultury siedzenia – kulturą ruchu. Włącz się do gry i weź sprawy w swoje ręce. Zdobędziesz „narzędzia” jak bawić się ruchem na co dzień, dbać o swoje ciało w prosty i skuteczny sposób oraz świadomie żyć, tak by cieszyć się zdrowiem i sprawnością przez lata.

 

W Gruncie Ruchu

Dołącz do nas! Kup bilet