• Wiesława Kutera-Nowak i Natan Nowak/ Terrapia

  Temat: Uziemianie - Lek jest pod Twoimi stopami!

  Uziemianie to na dobrą sprawę nic nowego – proces kontaktu gołej skóry z powierzchnią Ziemi towarzyszy nam nieustannie już od milionów lat i w toku ewolucyjnym był częścią codzienności każdej żywej istoty, niezależnie czy jej energię pobierała przez stopy, łapy czy korzenie.  Prawdopodobnie dlatego też i ludzka stopa – jak żaden inny punkt na ciele posiada aż 8400 zakończeń nerwowych na centymetr kwadratowy, z czego część bezpośrednio łączy się z narządami takimi jak mózg, nerki czy wątroba.

  Ziema, posiada nieskończony zapas elektronów – ujemnych ładunków elektrycznych. W momencie zetknięcia gołej skóry z powierzchnią naszej planety, nasze ciało (będące w końcu doskonałym przewodnikiem impulsów elektromagnetycznych) odbiera potężną dawkę elektronów, które (przyciągnięte przez pozostałe po reakcji immunologicznej wolne rodniki)  przywracają równowagę wyrównując „bilans” . Jak wynika z obserwacji badaczy zjawiska uziemienia człowieka proces ten wpływa pozytywnie na zmniejszenie chronicznych stanów zapalnych, przyspiesza regenerację urazów i gojenie ran, oraz zmniejsza intensywność odczuwanego bólu.

  To zaledwie wierzchołek góry lodowej. Uziemienie znajduje zastosowanie w sporcie, rehabilitacji, rekonwalescencji po chorobach czy też w codzienności – wspomagając sen, regulując hormon stresu i dodając witalności. Zapraszamy serdecznie!

  O prowadzących:

   Wiesława Kutera-Nowak

  Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia, propagatorką eko jedzenia i ciągłej pracy nad sobą. Przez okres kilku dekad szukałam swojej drogi do zdrowia poprzez ćwiczenia, diety, medytacje… Regularne, wieloletnie podróże do Włoch miały duży wpływ na zmianę moich nawyków żywieniowych oraz wybór produktów w drodze „od producenta na talerz.” Uprawiam w swoim ogrodzie wiele warzyw, głównie sałat. Prowadzę blog kulinarny salatowo.blogspot.com. Czytałam przez lata wiele książek, słuchałam wykładów i zawsze wierzyłam, że jest gdzieś coś, co jest uniwersalne i dla wszystkich. Czułam, że muszę to odnaleźć.

  Odkrycie uziemienia i płynących z niego korzyści zdrowotnych okazało się punktem zwrotnym i zwieńczeniem moich poszukiwań. Dzięki opiniom tysięcy ludzi, własnym doświadczeniom oraz rosnącej ilości dowodów naukowych wierzę, że połączenie z Ziemią jest brakującym elementem układanki codziennych zmagań o zdrowie i siłę.

  Owocem tego znaleziska jest Terrapia – firma, którą współzałożyłam z myślą o szerzeniu świadomości zbawiennej energii naszej planety. Dla mnie Terrapia to przede wszystkim jednak społeczność ludzi świadomych, żyjących w rytmie natury i ceniących Ziemię.

  Natan Nowak

  Dorastałem otoczony naturą, która zawsze stanowiła dla mnie niezbędny element codzienności. Wpajane mi od dziecka zasady zdrowego żywienia, samodoskonalenie oraz znaczenie Ziemi dla zdrowia i siły ukształtowały mój światopogląd oraz zainteresowania.

  Moją największą życiową pasją są podróże, odkrywanie nowych kultur, ale przede wszystkim pochodzący z nich ludzie i ich historie. Otwartość na nowe idee zetknęła mnie z tematem uziemienia człowieka, którą od tego czasu zacząłem analizować na podstawie własnych doświadczeń, a także dostępnych w sieci oraz literaturze informacji i badań. Jako nowy cel oraz misję obrałem sobie przybliżenie ludzi do pierwotnej energii płynącej spod naszych stóp, niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

  Po więcej informacji zapraszamny do nas na www.terrapia.pl

  Dołącz do nas! Kup bilet